1. Juniorská liga se blíží ke svému finiši a minulý týden se uskutečnil již pátý turnaj. Junioři Rapidu jeli do Vysokého Mýta, kde je čekaly souboje s domácím Nejzbachem a ikonou české futsalu – ERA-PACKEM Chrudim.

Jak je tomu tradicí, do hry vstoupila svým utkáním nejprve „sedmnáctka“, která se střetla s domácím Nejzbachem a jednalo se o utkání proti doposud neporaženému celku. I přes tento fakt byl první poločas vyrovnaný se šancemi na obou stranách, ale mírně navrch měl Rapid. Přesto to byl domácí Nejzbach, který se prosadil po zbytečné ztrátě Rapidu. Junioři se však dokázali vypořádat s nepříznivým vývojem velmi dobře a po brankách Marka Tamáše a Jana Koni vedl Rapid 2:1. Bohužel vedení a případné cenné vítězství se nepodařilo udržet, když se pár minut před koncem utkání prosadil Nejzbach střelou ze střední vzdálenosti. Utkání tak skončilo remízou 2:2.

Nejzbach Vysoké Mýto U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 2:2 (1:0)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Maxa, Baláž, Vávra

Branky Rapidu: Tamáš, Koňa

Jako je tradicí, že do turnaje vstupuje první kategorie U17, tak v případě Rapidu platí, že kategorie U19 nastupuje kvůli nedostatků hráčů této věkové kategorie ve velmi omlazené sestavě. Ta však dokázala se svým soupeřem v průběhu prvního poločasu držet krok a vytvořit si i několik zajímavých příležitostí. Rapid dokázal udržet bezbrankový stav do poslední minuty prvního poločasu, kdy se domácí dokázali prosadit. Ve druhém poločasu už se dostali domácí hráči do většího tlaku, který pramenil také z jejich fyzické převahy. Nejzbach dokázal ve druhém poločasu přidat další tři branky a zvítězit tak 4:0.

 Nejzbach Vysoké Mýto U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 4:0 (1:0)

Sestava Rapidu: Smolař (C) – Vávra, Dvořák, Tamáš, Baláž – Hajaš

Do druhého střetnutí proti Chrudimi, nastupovala „sedmnáctka“ z pohledu tabulky jako favorit a chtěl získat důležité tři body. Vývoj prvního poločasu však byl v režii chrudimských juniorů, kteří si vytvořili řadu šancí, které nedokázali proměnit. Zatímco první zápas proti Nejzbachu se dal herně označit za povedený, o utkání proti Chrudimi se to říct nedá. Chrudimští se dokázali v úvodu druhého poločasuprosadit a záhy vstřelit také druhou branku. Dvoubrankové vedení se podařilo ERA-PACKu udržetdo konce utkání, i přes závěrečnou power-play Rapidu. Rapid tak zaslouženě prohrál 0:2.

ERA-PACK Chrudim U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 2:0 (0:0)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Maxa

Druhé utkání čekalo také nadevatenáctku“ a stejně jako v kategorii U17 jí byla soupeřem Chrudim. Ta od začátku utkání potvrzovala první místo v tabulce, svou zkušenost i fyzickou převahuproti věkově mladším juniorům Rapidu. Pro některé z nich se navíc jednalo o několikáté utkání v rámci turnaje a tak byla znát i únava. Pro juniory Rapidu se i přes vysokou porážku jednalo o další cenné zkušenosti, čestnou branku Rapiduvstřelil po parádním obloučku Marek Baláž.

ERA-PACK Chrudim U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 11:1 (5:0)

Sestava Rapidu: Smolař (C) – Vávra, Jar. Zápotocký, Baláž, Maxa – Koňa

Branka Rapidu: Baláž

V neděli 20.1.2020 pořádá Rapid předposlední turnaj Juniorské ligy. Odehraje se v Krupce a na kategorii U17 a U19 čeká pouze jedno utkání a to proti Gamaspolu Jeseník. Především pro U17 půjde o důležité utkání, které hodně napoví o šancích na Final Four. Turnaje rozehraje U17 v 15:20, zápas U19 je naplánován na 17:50.

Tabulka U17
Tabulka U19

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *