Alespoň částečnou radost v této nelehké době mohou mít futsaloví příznivci. Na základě udělené výjimky od hlavní hygieničky ČR, Jarmily Rážové, se od ledna opět rozbíhá kolotoč 1. Futsal ligy.

Udělená výjimka se týká pouze nejvyšší celostátní soutěže, která odstartuje za přísných hygienických pravidel, což se týká především pravidelného testování hráčů a realizačních týmů prvoligových klubů. Otazník se v tomto, nejen pro sport nelehkém období, vznáší nad startem nižších soutěží.

Na základě tohoto faktu Výkonný výbor SFČR odhlasoval zmrazení sestupů z nejvyšší soutěže pro tuto sezónu. V případě, že odstartují a budou řádně odehrány druholigové soutěže, tak případní postupující rozšíří dosavadní dvanáctku prvoligových klubů pro sezónu 2021/2022.

Zásadních změn doznala také termínová listina a počet zápasů v jednotlivých týdnech. Díky nucenému přerušení vznikl zápasový skluz, na jehož základě se budou odložená utkání dohrávat v týdnu. Na jednotlivé kluby tak čeká velice náročný program a na Rapid čeká v lednu hned pět utkání. To první již tuto neděli a soupeřem Rapidu bude hlavní aspirant na titul, s nímž se Rapid už v letošní sezóně utkal – SK Interobal Plzeň.

Utkání se odehraje na plzeňské palubovce v neděli 10.1. od 18:00. Připravujeme pro vás podrobnosti nejen k tomuto utkání, ale také k aktuálnímu stavu kádru.

Lednový rozpis zápasů Rapidu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *