V úterý desátého listopadu se v brněnské hale Vodova odehrálo odvetné utkání barážového klání mezi českou reprezentací a reprezentací Chorvatska a nešlo o nic menšího než o postup na MS do Litvy.

Chorvaté vstoupil do odvetného utkání lépe a hned ve 3. minutě se ujali vedení. Vedení však Chorvatům nevydrželo příliš dlouho, když se z pěkně sehrané standardky prosadil Michal Holý. V 17. minutě si však Chorvaté vzali vedení zpět a zdálo se, že do kabin půjdou s jednoubrankovým poločasovým vedením. 36 sekund před koncem prvního poločasu se však se štěstím prosadil Radim Záruba a srovnal na 2:2.

Málokdo v tu chvíli tušil, že do konce zápasu žádná branka již nepadne. Chorvaté neproměnili několik tutovek a vzhledem k tomu, že výsledkem 2:2 skončil také první zápas, šlo se do prodloužení. Ani dramatické prodloužení nepřineslo rozhodnutí a tak se šlo na penalty. V průběhu penalt byl český výběr kousek od vyřazení, to však odvrátil Ondřej Vahala úspěšným zákrokem.

Za českou reprezentaci mohl nejdříve rozhodnout Lukáš Křivánek, který neuspěl. Jeho selhání napravil při rozhodující penaltě Jiří Vokoun, který svou trefou poslal výběr Tomáše Neumanna na Mistrovství světa do Litvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *