Po vysoké výhře nad nováčkem z Příbrami, čeká v neděli na Slunetě futsalisty Rapidu mnohem obtížnější úkol. Soupeřem mu totiž bude tradiční účastník 2. Ligy, Malibu Mladá Boleslav. Právě Malibu vstoupilo stejně jako Rapid do sezóny vítězně (výhra 3:1 nad Chomutovem) a tak si případný vítěz utkání upevní pozici v horní polovině tabulky, která však nemá na začátku soutěže příliš velkou vypovídající hodnotu.

Úvodní zápas 2. Ligy vyšel Rapidu skvěle, ale jak je na tom výkonnost hráčů ukážou opravdu až další utkání. Tím prvním z nich bude zápas proti mladoboleslavskému Malibu. Po tomto utkání čekají na Rapid tři utkání v řadě na palubovkách soupeřů a tak bude je pro Rapid zápas proti Mladé Boleslavi velice důležitý pro další vývoj soutěže.

Malibu letos rozehrálo již pátou sezónu v řadě ve 2. Lize, nejlepší umístění dosáhl středočeský klub ve své úvodní sezóně, v níž obsadil čtvrté místo. Poslední dvě sezóny Malibu okupuje spíše spodní příčky tabulky, ale stále se jedná o klub, s nímž je nutné počítat, což potvrzoval zejména v úvodu minulé sezóny, kde spolu s Rapidem okupoval nejvyšší patra druholigové tabulky. Ve druhé polovině však Malibu stejně jako Rapidu došel dech a nakonec bylo rádo za konečné 9. místo zajišťující záchranu v soutěži.

Loňské vzájemné zápasy vyšly výsledkově lépe pro Rapid. Nejdříve se zrodila v Mladé Boleslavi šokující bezbranková remíza. V jarní odvetě na Slunetě Rapid dominoval a zvítězil 7:0. Stejný průběh by si jistě hráči Rapidu přáli i tentokrát, ale dá se očekávat, že se Malibu z tohoto utkání poučilo a v neděli se představí v Ústí nad Labem v mnohem lepším světle. Sestava Rapidu se bude muset stále obejít bez zraněných Matěje Čapka, Adama Virta a dlouhodobě zraněného Víta Sedláčka. Naopak k dispozici by měl již být Filip Chrudimský.

Mírným favoritem utkání jsou vzhledem k loňským vzájemným zápasům futsalisté Rapidu a cílem je jednoznačně zisk 3 bodů, ale na hráče čeká kvalitní a zkušený soupeř, jenž přes léto pilně pracoval na své hře, což by se mělo projevit i na palubovce. Fanoušci se tak mohou těšit na dramatickou bitvu.

Výkop tohoto duelu je v neděli 7.10. na Slunetě ve 20:00, hala bude otevřena od 19:30. Zápas budou řídit rozhodčí Jaroslav Říha a Vladimír StádníkDelegátem utkání bude Ladislav Smreček. Vstup na utkání je 20 Kčděti do 10 let, ženy a ZTP mají vstup zdarma. Pro diváky bude samozřejmě připraven bufet s občerstvením.

Přijďte podpořit hráče Rapidu v boji o další vítězství. Jste zváni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *