Minulou neděli vyvrcholila v Chomutově závěrečnou Final Four o mistra ČR 1. Juniorská liga. Kategorie U17 získala vstupenku do Final Four díky konečnému 4. místu po základní části. A do Chomutova jeli junioři s medailovými ambicemi, ty se však v cenný kov přetavit nepodařilo.

V semifinálovém utkání čekal na Rapid nejtěžší možný soupeř vítěz základní části a neporažený FTZS Liberec. I přesto, že Rapid vzájemné utkání v základní části prohrál 0:5, šel do utkání s touhou postoupit do finále. Bohužel od prvních minut bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry a byli to právě liberečtí futsalisté, jejichž tým tvoří fotbalisté libereckého Slovanu. Individuální technika a fyzická vyspělost byla znát po celé utkání a k dobrému výsledku nepomohlo ani to, že na řadu situací, z nich junioři dostali v semifinálovém utkání branky, se tým před Final Four připravoval. Utkání skončilo jasnou výhrou Liberce 6:0, který se stal díky vítězství ve finále nad pořádajícím Chomutovem zaslouženým mistrem ČR v kategorii U17.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – FTZS Liberec U17 0:6 (0:3)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Jiří Zápotocký, Maxa, Gajdoš, Balaž

V utkání o třetí místo čekal na Rapid Nejzbach Vysoké Mýto. Cílem bylo získat alespoň bronzové medaile, optimismus mohl hráčům dodávat i poslední vzájemný zápas, v němž byl Rapid lepší a výhru ztratil vyrovnávací brankou Nejzbachu v závěru utkání. V utkání o třetí místo to byl ale právě Nejzbach, který diktoval tempo hry a byl v průběhu utkání lepší. Rozdíl mezi týmy nebyl velký, ale na soupeři byla vidět větší chuť po výhře a na juniorech Rapidu jakoby ležela deka po neúspěšném vystoupení v semifinále. Nebylo se tak čemu divit, že Nejzbach vedl po prvním poločase 2:0. Rapidu se v úvodu druhé půle podařilo snížit po vlastní brance Nejzbachu a po této brance následoval úsek hry, kdy měl Rapid velký tlak a hrál svou nejlepší hru v rámci Final Four. Bohužel tlak ke kýžené brance nevedl, naopak Nejzbach si vzal dvoubrankové vedení zpět. V závěru utkání se podařilo Rapidu snížit zásluhou Jaroslava Zápotockého, ale na více už nezbýval čas a tak se junioři museli spokojit s konečným 4. místem.

FC Rapid Ústí nad Labem U17 – Nejzbach Vysoké Mýto U17 2:3 (0:2)

Sestava Rapidu: Džudža – Hajaš (C), Dvořák, Koňa, Tamáš – Jar. Zápotocký, Jiří Zápotocký, Maxa, Gajdoš, Balaž

Branky Rapidu: Zápotocký Jaroslav

Závěrečný komentář trenér M. Čapek:

I přes nepovedenou Final Four, lze hodnotit celou sezónu jako celek velmi pozitivně. Podařilo se vytvořit jádro týmu, které si celou sezónu šlo za svým cílem, což bylo umístění zajišťující závěrečnou Final Four. V paměti zůstanou hráčům i realizačnímu týmu výhry nad Slavií Praha a Českými Budějovicemi brankami v poslední vteřině obou zápasů. S odstupem času si hráči uvědomí, jaký úspěch pro sebe i klub získali. Tato sezóna byla dalším krokem kupředu v práci s mládeží a věřme, že medailové umístění neminou juniory v příští sezóně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *