V prvním utkání po restartu 1. Futsal ligy čekalo na Rapid utkání z kategorie nejtěžších možných. Soupeřem Rapidu byl totiž Interobal Plzeň, hlavni aspirant na zisk mistrovského titulu v letošním ročníku nejvyšší české futsalové soutěže.

Rapid chtěl vstoupit do utkání lépe než v prvním vzájemném utkání, v němž Rapid prohrál vysoko 2:16. To se bohužel moc nepovedlo, Plzeň sice nevstřelila branku hned v 1. minutě jako v Ústí nad Labem, ale ve třetí minutě se prosadila dvakrát v rychlém sledu zásluhou Tomáše Vnuka. Rapid dokázal brzy snížit na 1:2, když v 6. minutě uvolnil v pádu Tomáš Jelínek Petra Výborného, který obstřelil reprezentačního brankáře Lukáše Němce.

Plzeň ovšem obratem opět navýšila své vedení, tentokrát na tři branky, když se prosadili Michal Seidler a Tomáš Vnuk. Plzeň dokázala do konce prvního poločasu vsítit ještě další tři branky, Rapid dokázal korigovat druhou brankou Petra Výborného. V průběhu prvního poločasu Rapidu skřípala především obranná hra, kdy některé obdržené branky byly naprosto zbytečné. Naopak několika skvělými zákroky podržela Rapid nová brankářská posila Daniel Klečka.

Ve druhém poločasu, do něhož se šlo za stavu 7:2 pro domácí Plzeň, již střelecká hrozba domácích nebyla tak výrazná a Rapid také v porovnání s první polovinou utkání zlepšil právě již zmiňovanou obrannou činnost, ale na více než tři obdržené branky to nestačilo.

Rapid tak prohrál na palubovce hlavního aspiranta na titul 2:10, přesto podal jistě lepší výkon než v prvním vzájemném střetnutí obou celků. Rapid má šanci na nápravu již ve středu, ale proti bude další aspirant na nejvyšší příčky. Rapid se utká ve středu v krajském derby se Svarogem Teplice.

Utkání se odehraje v Lovosicích bez diváků, ale bude vysíláno online streamem. Brzy více informací.

SK Interobal Plzeň – FC Rapid Ústí nad Labem 10:2 (7:2)

SK Interobal Plzeň: Němec (21. Vahala, Lecjaks) – Havel, Holý, Seidler (C), Vnuk, Rick, Kozár, Štrajt, Künstner, Maur

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (Votava, Džudža) – Ostrák (C), Jelínek, Výborný, Macháček, Rozboud, Zajíček, Koc, Gajdoš, Mach, Hajaš, Čapek

Branky: 3´ Vnuk (Seidler), 3´ Vnuk (Seidler), 6´ Seidler (Havel), 6´ Vnuk (Seidler), 9´ Kozár (Vnuk), 11´ Rick, 16´ Štrajt (10m penalta), 28´ Künstner (Kozár), 30´ Holý (Seidler), 31´ Vnuk (Seidler) – 6´ Výborný (Jelínek), 17´ Výborný

Karty: 15´ Künstner – 30´ Macháček, 34´ Jelínek

Rozhodčí: Laštovička – Dragoun

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *