V posledních dnech byl hlavním tuzemským futsalovým tématem odchod Gardenline Litoměřice z futsalových soutěží. Tato skutečnost se stala včera oficiální poté, co klub vydal prohlášení ohledně ukončení své činnosti, jejímž důvodem je, podle slov vedení litoměřického klubu, nefunkční vedení svazu. Celé prohlášení naleznete zde. Konec litoměřického klubu ovlivnil i Rapid, který díky tomu získal několik nových kmenových hráčů. Pojďme se tedy podívat na celou záležitost zblízka.

Na některých webech futsalových klubů či futsalových médií se objevila informace, že do Rapidu míří trojice ligových hráčů Krok, Taverna, Slepčík, což spolu s trojicí hráčů na hostování Hrdý, Tichý, Macháček dává dohromady šest hráčů z litoměřického celku. Díky tomu někteří začali Rapid pasovat automaticky do role hlavního aspiranta na postup. Věc se však má tak, že jistou posilou je zatím pouze juniorský reprezentant a jeden z největších talentů českého futsalu Dalibor Slepčík, který by měl nastoupit již v pátečním utkání v Liberci.

Lukáš Krok se stal sice kmenovým hráčem Rapidu, ale hledá si angažmá v 1. lize, tudíž ústeckého odchovance letos v dresu Rapidu fanoušci s největší pravděpodobností neuvidí. O něco nadějnější situace je kolem Rodriga Taverny, který si hledá angažmá v 1. lize, případně zahraničí. V případě, že žádná nabídka nepřijde, je možnost, že jeden z nejlepších obránců českých futsalových palubovek, odehraje tuto sezónu v Rapidu. Rozhodnuto by mělo být do konce měsíce, ale momentálně je nejpravděpodobnější variantou odchod do zahraničí.

To co může vedení klubu těšit je fakt, že trojice hráčů Radek Hrdý, Petr Tichý a Martin Macháček, která byla z Litoměřic v Rapidu na hostování, se stala kmenovými hráči Rapidu.

Jak se bude vyvíjet situace kolem Lukáše Kroka a Rodriga Taverny, budeme informovat v nejbližších dnech na našem webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *