Sobota 23.11.2019 je datum, k němuž vzhlíží fanoušci juniorského futsalu. V tento den totiž začíná další ročník 1. Juniorské ligy futsalu a stejně jako minulý rok u toho budou i junioři Rapidu!

A je to právě Rapid, který pořádá 1. turnaj Juniorské ligy, v němž se utká proti nejzvučnějším soupeřům, na něž mohli narazit – pražské Spartě a pražské Slavii. Kvůli vytíženosti hal v Ústí nad Labem a okolí, je Rapid nucen uspořádat turnaj ve sportovní hale Kadaň, první utkání, k němuž vyběhne Rapid U17 proti obhájci titulu v kategorii U17Slavii, je naplánováno na 14:00.

Letošní naděje Rapidu v Juniorské lize směřují především ke kategorii U17. Ta by chtěla vylepšit loňské 12. místo a dostat se alespoň do první poloviny tabulky. V kategorii U19 bohužel Rapid bojuje s úzkým kádrem, jehož hlavním tahounem je hráč „A“ týmu Vít Sedláček. Kategorie U19 tak bude doplňována hráči z kategorie U17 a je zde cílem především sbírání zkušeností hráčů spadajících do věkově nižší kategorie. Přesto i v kategorii U19 by Rapid rád vylepšil loňské 13. místo.

A jak jsou na tom soupeři Rapidu? Slaviadlouhodobě velice kvalitní mládež, což potvrzuje loňské vítězství v kategorii U17. Většina hráčů této kategorie však přešla kvůli věku do kategorie U19 a tak se dají očekávat v sešívaném dresu nové tváře. Loňská prohra 1:11 v kategorii U17 je však pro juniory Rapidu důrazným varováním a zároveň motivací svému soupeři tuto porážku vrátit.

To pražská Sparta vyniká především v soutěži dospělých, ale i v mládeži disponuje zajímavým a kvalitním kádrem, jehož někteří hráči pravidelně trénují a hrají za sparťanské áčko. I zde by junioři Rapidu rádi vrátili svému soupeři loňské vysoké porážky, ale je jisté, že k tomu nepovede jednoduchá cesta.

Jak se bude juniorům Rapidu dařit, můžete sledovat na vlastní oči v sobotu od 14:00 v kadaňské sportovní hale. V následujících dnech naleznete na našem webu také report z letošního prvního turnaje Juniorské ligy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *