Dvě utkání ve třech dnech proti nejúspěšnějšímu českému futsalovému klubu a účastníkovi Ligy Mistrů, FK Chrudimi, čekala v zápasovém programu 1. FUTSAL Ligy na futsalisty Rapidu. První utkání se odehrálo v pátek a do utkání šla i přes týdenní karanténu jako jasný favorit domácí Chrudim.

Ovšem průběh celého utkání, které mělo být jednoznačnou záležitostí, i díky absenci kapitána Rapidu, Dominika Ostráka, hovořil jinak. Chrudim sice kontrolovala míč a vytvořila si v 1. poločase řadu velkých příležitostí, ty ovšem zůstávaly dlouho neproměněny. Velkou zásluhu na tom měl, kromě obětavé a týmové obranné práce, také výtečně chytající Daniel Klečka, který v brance Rapidu odchytal životní zápas. Při Rapidu stálo také v průběhu prvního poločasu několikrát velké štěstí, když brankáře Rapidu minimálně třikrát zachránila branková konstrukce. Ani Rapid však do Chrudimi nepřijel pouze na výlet a bránit, už v prvním dějství ukázal, že umí zahrozit i v útoku, když se dvakrát objevil v zajímavé šanci Petr Zajíček, bohužel bez gólového efektu. To, o co se snažila Chrudim celý první poločas, se jí podařilo 42 vteřin před závěrečnou sirénou signalizující konec prvního poločasu. Domácí Chrudim dostala možnost rozehrávat rohový kop, Felipe našel Evertona a ten svou pumelicí otevřel skóre zápasu.

Petr Zajíček v zakončení

Do druhého poločasu šli tedy chrudimští futsalisté s jednobrankovým náskokem a hned od úvodu druhé časti zápasu bylo zřetelné, že domácí budou chtít rychle přidat druhou uklidňující branku. To se téměř podařilo ve 22. a 23. minutě. Nejdříve vychytal domácího Mužíka na brankové čáře Daniel Klečka, následně ho zachránilo břevno po střele Felipeho. A tak zčistajasna udeřilo ve 24. minutě na druhé straně. Rapid se hnal do brejku 3 na 2, Martin Macháček přihrál Tomášovi Jelínkovi, který si mazácky pustil míč kolem vybíhajícího brankáře Litviněnka a z úhlu o tyč srovnal na 1:1. A to nebylo vše! Chrudim získala po rozehře možnost zahrávat rohový kop, díky svému důrazu však vybojoval míč Petr Výborný, který postupoval sám na ukrajinského reprezentačního brankáře a otočil vývoj utkání ve prospěch Rapidu2:1. Vývoj utkání, který neočekával nikdo, chtěli domácí hráči rychle opět překlopit na svou stranu, ale všichni hráči Rapidu pracovali na hranici svých aktuálních schopností a Chrudim dlouho nemohla naleznout cestu k překonání obrany Rapidu.

Tomáš Jelínek

To se nakonec povedlo až ve 31. minutě, už za přispění reprezentanta Tomáše Koudelky, který utkání do té doby sledoval ze střídačky a opět to bylo z rohového kopu, kdy se prosadil David Drozd 2:2. Rapid ovšem podával i nadále heroický výkon na palubovce čtrnáctinásobného mistra ČR a ve 35. minutě se dostal opět do vedení, když si volej Martina Gajdoše z rohu srazil do vlastní branky domácí Felipe3:2 pro Rapid. Rapid byl 5 minut před prvotřídní senzaci aktuální futsalové dékady. Chrudim tak musela jít do risku a zvolila hru bez brankáře s pátým hráčem v poli, kterým byl Brazilec Max. Přesto, že Rapid dlouho odolával, tak se Chrudim jen přeci prosadila. V čase 38:39 došlo ke zbytečné ztrátě míče v nebezpečném prostoru a Chrudim toho dokázala využít vyrovnávací brankou Evertona. Chrudim pokračovala ve hře bez brankáře a chtěla za každou cenu získat 3 body a to se jí nakonec také podařilo. 4 vteřiny před koncem utkání se dostal k vyraženému míči Felipe a svou nekompromisní střelou do odkryté části branky rozhodl o výhře Chrudimi v poměru 4:3.

Rozhodující branka Felipeho

Rapid sahal po senzačním bodovém zisku, ale za svůj skvělý týmový výkon nakonec body odměněn nebyl. Rapid se pokusí zopakovat páteční výkon již v neděli, kdy v domácím prostředí přivítá stejného soupeře. Utkání bude vysíláno komentovaným přenosem ve spolupráci se Sport_Overtime.

FK Chrudim – FC Rapid Ústí nad Labem 4:3 (1:0)

FK Chrudim: Litviněnko (Javorski) – Kubát, Everton, Drozd P., Drozd D. – Mareš, Felipe, Max (C), Mužík – Koudelka, Balog, Slováček

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (Votava) – Hajaš, Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Koc, Rozboud, Zajíček, Gajdoš (C), Jelínek, Výborný, Čapek, Macháček

Branky:  20. Éverton (Felipe), 31. Drozd D. (Drozd P.), 39. Éverton (Drozd D.), 40. Felipe – 24. Jelínek, 24. Výborný, 35. vlastní Felipe.

Karty:  11. Drozd D.– 31. Jelínek

Rozhodčí:  J. Kresta, O. Černý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *