Letní příprava je v plném proudu a kromě ní také přestupové snahy jednotlivých futsalových klubů. V dnešním článku se podíváme na to, koho v nové sezóně už neuvidíme v dresu Rapidu.

První a zároveň nejcitelnější ztrátou je odchod Martina Gajdoše. Ten míří do prvoligového Svarogu Teplice na roční hostování. O odchodu nejlepšího střelce Rapidu v minulé sezóně 2.ligy (23 branek) do teplického týmu se vedla dlouhá jednání, jež nakonec vyústila v, pro náš klub akceptovatelné, roční hostování. Je tak šance, že hráče, který se jako první hráč Rapidu dokázal probojovat do mládežnické reprezentace, ještě někdy v dresu Rapidu uvidíme, což bychom si moc přáli. To všechno však ukáže až budoucnost. Prozatím děkujeme „Gajdymu“ za služby, které pro náš klub odvedl a přejeme mu, ať je šťastný v novém působišti.

Do Svarogu míří také Tomáš Vobořil, hráč, jenž patřil v dresu Rapidu ke klíčovým postavám. Na rozdíl od Martina Gajdoše byl však tento hráč v Rapidu pouze na hostování z Chemcomexu Praha, odkud nyní zamířil na hostování právě do Svarogu. Už po sezóně bylo jasné, že udržet v kádru Tomáše Vobořila bude těžký úkol, vzhledem ke kvalitám, jež ho řadí mezi nadstandardní hráče pro většinu klubů 1.ligy, jež také mohou nabídnout hráči finanční podmínky, kterým nemůže momentálně Rapid jako druholigový klub konkurovat. Tomáš Vobořil se tak s Rapidem loučí s bilancí 16 druholigových utkání a 12 vstřelených branek. Děkujeme „Bóřo“ a hodně štěstí!

Další starty za Rapid si v nové sezóně nepřipíše ani Tomáš Jelínek. Jeden z objevů podzimní části sezóny, v níž se podílel na skvělé jízdě Rapidu 11 brankami v 9 utkáních, nepustí na futsalové palubovky fotbalové povinnosti. Vedení Rapidu dlouho jednalo se zástupci FK Ústí nad Labem, kde má Tomáš Jelínek platnou hráčskou smlouvu a zdálo se, že vše směřuje k dohodě. Ta však nakonec ztroskotala na zamítavém stanovisku divizní fotbalové Souše, v níž je „Jelen“ momentálně na hostování. Další druholigové starty si tak v nové sezóně tento hráč s největší pravděpodobností nepřipíše.

Fanoušci neuvidí v nové sezóně v dresu Rapidu také zkušeného Radka Hanzlíka. Ten byl v jarní části minulé sezóny v Rapidu na hostování z pražské Sparty a svými bohatými zkušenostmi byl pro tým jednoznačně přínosem. Na Radkovi však byla vidět chybějící herní praxe po návratu na palubovky po vážném zranění kolene a vedení klubu se rozhodlo v další sezóně vsadit na jiné hráče. Radkovi, který za Rapid nastoupil v devíti druholigových utkáních, však děkujeme za to, co pro klub odvedl a za svou bezproblémovou povahu. Díky Ráďo a hodně štěstí!

V dalším případě se nejedná o přestup ani hostování do jiného klubu. U Jana Kapouna, jednoho z prvních hráčů Rapidu, se jedná o pracovní povinnosti a nedostatečné časové možnosti, které ho bohužel nepustí do tréninkového a zápasového procesu. V nové sezóně tak ani tohoto hráče pravděpodobně neuvidíme na palubovkách a jeho druholigová bilance 9 utkání a 3 vstřelené branky zůstane u těchto čísel. Díky za vše Kapy!

Posledním hráčem, kterého v dresu Rapidu již nebudeme s velkou pravděpodobností vídat, je Lukáš Mach. Ten byl v našem klubu na hostování z ústeckého Lokomotifu a potvrdil pověst obávaného kanonýra. Za týmy Rapidu vstřelil dohromady 25 branek, z toho 7 druholigových, a pro tým byl díky své typologii velkým přínosem. Bohužel se zdá, že v nové sezóně nebude Lukáš zvládat skloubit futsal s pracovními povinnostmi, které by mu zamezily pokračování v našem dresu. Jasno by mělo být definitivně tento týden.

V kádru Rapidu tak nebude v nadcházející sezóně působit řada hráčů, jež byla s naším klubem dlouho spjata. Věříme, že se podaří výše uvedené odchody adekvátně nahradit. Jaké nové tváře tedy budete moct v našem dresu vídat? To se dozvíte v dalším článku, který tento týden zveřejníme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *