1. FUTSAL LIGA MÁ DNES NA PROGRAMU KONEC ZÁKLADNÍ ČÁSTI, KTERÝ OBSTARÁ JEDINÝ ZÁPAS. V NĚM SE PŘEDSTAVÍ RAPID, KTERÝ ZAKONČÍ SVOU PRVNÍ SEZÓNU MEZI ČESKOU FUTSALOVOU ELITOU DOMÁCÍM UTKÁNÍM PROTI HELASU BRNO.

Futsalisté Rapidu mají před sebou poslední zápas této sezóny a po prohře 7:12 s Žabinskými Vlky Brno čeká na Rapid zápas s druhým brněnským celkem v nejvyšší soutěži, Helasem Brno. Ten přijede do Lovosic, kde musí Rapid odehrát kvůli obsazenosti haly Sluneta svůj poslední zápas této sezóny, s touhou získat 3 body a tím si zajistit 6. místo v konečné tabulce a lepší pozici pro play-off.

To Rapid už se v tabulce posunout nemůže a obsadí tak 11. pozici. Přesto se chce Rapid rozloučit se svou premiérovou sezónou v nejvyšší soutěži dobrým výkonem. I díky divokému utkání s Žabinskými Vlky bude Rapid postrádat celou řadu disciplinárně potrestaných hráčů, trenér Martin Dlouhý tak nemůže počítat s triem Koc, Džudža, Macháček, k nimž můžeme připočíst Petra Tichého, který si odpykává třízápasový trest za vyloučení v utkání s Olympikem Mělník.

Je tedy zřejmé, že jasným favoritem zápasu je hostující Helas, který vysoko zvítězil i v prvním vzájemném měření sil v této sezóně. Sobotní utkání se odehraje v hale Chemik v Lovosicích od 19:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Nagy – Čurda. Utkání se odehraje kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků, sledovat ho však můžete prostřednictvím živého přenosu na youtube channelu Sport_Overtime TV. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (FC Rapid Ústí nad Labem): „Zápas s Helasem je pro nás posledním utkáním v této sezóně. Soupeři jde o udržení výhodnější pozice před play off, tudíž neočekávám z jeho strany žádné podcenění. Vzhledem k řadě disciplinárních trestů nastane mnoho změn v naší sestavě, přesto je cílem rozloučit se sezónou kvalitním výkonem.“

Milan Svoboda (Helas Brno): „Čeká nás poslední utkání v základní části. Do Ústí nad Labem jedeme s pokorou k soupeři, ale zároveň s jasným cílem odvézt všechny tři body. Chceme skončit na 6.místě a střetnout se s teoreticky hratelnějším soupeřem, než jsou favorité soutěže Chrudim a Plzeň. Myslím, že nálada v týmu je pozitivní a doufám, že se dobře naladíme na nadcházející boje v play-off.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *