DALŠÍ VELKÁ VÝZVA ČEKÁ NA FUTSALISTY RAPIDU V RÁMCI 1. FUTSAL LIGY. V DOHRÁVCE JEJÍHO 8. KOLA TOTIŽ PŘIVÍTÁ RAPID V NEDĚLI NA SLUNETĚ SOUPEŘE ZVUČNÉHO JMÉNA A ZÁROVEŇ ČERNÉHO KONĚ V BOJI O TITUL – TÝM SK SLAVIA PRAHA FUTSAL.

Do utkání, které bude historicky prvním vzájemným střetnutím obou soupeřů, půjde jako jasný favorit tým Slavie. Ta má každoročně jen ty nejvyšší ambice a i letos sešívaní pomýšlejí minimálně na účast v semifinále play-off. Kádr Slavie Praha je prošpikovaný reprezentanty několika zemí, prim hrají reprezentanti ČR a Slovenska, doplněni o Igora Leovského a Daniela de Sousu, tedy reprezentanty Severní Makedonie.

Největší hvězdou Slavie Praha je český reprezentant a bývalý hráč Chrudimi či litoměřického Gardenline, Radim Záruba. Tomu v letošní sezóně zdatně sekundují kapitán Jan Homola a útočník David Jošt, který se blýskl například hattrickem v derby proti Spartě. Zajímavá osoba je také na lavičce červenobílých, trenérem Slavie je totiž exreprezentant a bývalý hráč Rapidu David Filinger. Slavia je na průběžném 4. místě tabulky, když z dosavadních devíti zápasů získala 22 bodů za 7 výher, jednu remízu a jedinou porážku se Spartou Praha.

Z pozice outsidera, posledního týmu tabulky a nováčka nejvyšší soutěže budou chtít svého soupeře v neděli překvapit futsalisté Rapidu. Ti i přes vysokou prohru 0:9 v posledním utkání s Chrudimí, mohou jít do utkání se Slavií v psychické pohodě, povzbuzeni prvními ligovými body v rámci ligového restartu a podařeným výkonem na palubovce Chrudimi. Šance Rapidu by měl papírově zvýšit také návrat tří důležitých hráčů do sestavy. Do utkání by měl po návratu z reprezentačního srazu slovenské reprezentace zasáhnout kapitán Dominik Ostrák, stejně jako v minulém kole disciplinárně potrestaný Tomáš Jelínek. Do sestavy se po několika zápasech vrací další ofenzivní hráč Petr Tichý.

Jestli pomůže návrat důležitých hráčů Rapidu do sestavy v boji s jasným favoritem, se dozvíme v neděli od 19:00, kdy utkání, které bude řídit dvojice rozhodčích Cílek – Laštovička, začíná. Zápas se odehraje se kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků, sledovat ho však můžete prostřednictvím komentovaného živého přenosu na youtube kanálu Sport_Overtime. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Daniel Klečka (brankář FC Rapid Ústí n. L) : „ Jsme si vědomi kvalit soupeře – některé hráče znám ze společného působení v Plzni. Ale poslední zápasy nám ukázaly, že můžeme obstojně hrát s každým. Věřím, že to Slavii dokážeme na naší půdě rapidně znepříjemnit.“

Jan Homola (kapitán SK Slavia Praha) : „Poslední zápasy Ústí byly pro nás varováním. Jsem rád, že takových výsledku dosáhli před našim zápasem. Půjdeme do utkání s chutí navázat na výhry z ledna. Vrátí se nám hráči z reprezentačního srazu, někteří z nich předvedli slušné výkony, tak doufám že je potvrdí i v dresu Slavie.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *