LEDEN 10, 2021

Další utkání proti jednomu z favoritů nejvyšší soutěže čeká ve středu na futsalisty Rapidu, kteří se v lovosickém „azylu“ střetnou v dohrávce 6. kola 1. Futsal ligy ,v rámci krajského derby proti, Svarogu Teplice. Utkání se odehraje bez diváků, ale sledovat ho můžete prostřednictvím komentovaného livestreamu.

Předzápasové karty jsou rozdány jasně. Svarog, který je nabitý zahraničními hráči, je jasným favoritem utkání a bude se chtít případnou výhrou dostat z aktuálního čtvrtého místa na samotné čelo tabulky. Svarog v této sezóně prohrál pouze jednou a to na palubovce Plzně. Kromě této prohry mají na kontě svěřenci španělského trenéra Eloye Alonsa pět výher, tu poslední si připsali v pátek, když na své palubovce porazili Helas Brno 7:2. V tomto utkání zazářila především dvojice Keko, Deco, kdy Keko vstřelil pět branek, u nichž si připsal Deco čtyři asistence. I další hráči Svarogu však představují velké nebezpečí a pokud si chce Rapid z utkání odnést slušný výsledek, bude muset výrazně zlepšit obrannou hru.

Ta příliš nefungovala v posledním utkání Rapidu, v němž Rapid podlehl favorizovanému Interobalu 2:10. Ve středu čeká Rapid další těžké utkání v rychlém sledu a je otázkou, jak se hráči Rapidu s touto novou zkušeností vypořádají. Otázkou zůstává také zdravotní stav jednotlivých hráčů a samotná sestava, kterou připraví trenér Rapidu a legenda českého futsalu Martin Dlouhý.

Utkání, které bude řídit dvojice rozhodčích Chládek – Vlašič, začíná v 19:00 v lovosické hale Chemik a odehraje se kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků. Sledovat ho však můžete prostřednictvím komentovaného živého přenosu na Youtube kanálu Sport_Overtime TV. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí n. L): „ Po utkání v Plzni nás čeká další aspirant na nejvyšší příčky, teplický Svarog, který spoléhá především na zahraniční hráče. I když o favoritovi utkání není třeba diskutovat, budeme bojovat v krajském derby o co nejlepší výsledek. Ten můžeme uhrát pouze v případě, že se vyvarujeme hloupých defenzivních chyb, které tak kvalitní týmy jako jsou Teplice nebo Plzeň trestají. Věřím, že zároveň budeme více odvážnější směrem do útoku.“

Michal Hůla (brankář Plzně): „Už ve středu nás čeká další utkání, a to derby s Rapidem. Do zápasu jdeme s tím, že chceme získat tři body a dobře se připravit na páteční utkání s Plzní, které pro nás bude jedním z nejdůležitějších zápasů v sezóně. Věřím, že utkání s Rapidem zvládneme a dobře se naladíme na páteční zápas.“

FC Rapid Ústí nad Labem - Svarog FC Teplice
FC Rapid Ústí nad Labem – Svarog FC Teplice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *