1. FUTSAL LIGA MÁ PŘED ZÁVĚREM ZÁKLADNÍ ČÁSTI VOLNO DÍKY REPREZENTAČNÍ PAUZE. TOTO VOLNO VŠAK BUDE VYPLNĚNO DVĚMA PRVOLIGOVÝMI ZÁPASY, JEDNÍM Z TĚCHTO ZÁPASŮ JE SOBOTNÍ DUEL NOVÁČKŮ NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽ – RAPID HOSTÍ NA DOMÁCÍ PALUBOVCE ŽABINSKÉ VLKY BRNO.

Futsalisté Rapidu mají před sebou poslední dvě utkání v premiérové sezóně v nejvyšší soutěži a v sobotním duelu přivítají druhého nováčka 1. FUTSAL ligy Žabinské Vlky Brno. Pro soupeře Rapidu se bude jednat o poslední zápas této sezóny, naopak Rapid čeká zápas ještě o týden později, kdy zakončí sezónu domácím zápasem s dalším brněnským klubem, Helasem Brno.

V závěru sezóny může Rapid ještě bojovat o posun v tabulce z 11. místa, které by před sezónou znamenalo sestup do druhé ligy, na 10. místo, jež momentálně okupuje právě sobotní soupeř Rapidu, na něhož Rapid ztrácí 4 body. Ústečtí futsalisté tak potřebují v sobotním duel nutně zvítězit a ideálně také zlepšit skóre z prvního vzájemného zápasu v této sezóně, v němž brněnský tým zvítězil 5:3.

K tomuto cíli by měla Rapidu dopomoct téměř kompletní sestava, v níž bude kromě dlouhodobě zraněného brankáře Daniela Klečky chybět pouze disciplinárně potrestaný Petr Tichý. Ze stejného důvodu bude Žabinským Vlkům chybět Michal Kratochvíl.

Utkání se odehraje ve Sportcentru Sluneta od 18:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Vlašič – Milner. Utkání se odehraje kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků, sledovat ho však můžete prostřednictvím živého přenosu na youtube channelu Sport_Overtime TV. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek  (hráč FC Rapid Ústí nad Labem): „ Čekají nás poslední dvě utkání této sezóny, v nichž můžeme ještě zabojovat o posun v tabulce. K tomu však potřebujeme v sobotu bezpodmínečně vyhrát a věřím, že v případě zodpovědného výkonu všech hráčů se to může povést.“

Michal Letzel (předseda Žabinští Vlci Brno) : „Poslední utkání sezóny a poslední dlouhá cesta za futsalem. S tímto soupeřem jsme doma sehráli naprosto vyrovnaný zápas a vyhráli jej díky lepšímu řešení klíčových momentů ve druhém poločase. Byl bych tedy rád, kdyby se nám to podařilo znovu a zároveň si všichni přejeme, abychom se těmito futsalovými schopnostmi prezentovali opakovaně. Nejde nám totiž jen o dílčí vítězství, ale i o potvrzení faktu, že mužstva ze spodní poloviny tabulky dokážeme porážet pravidelně.“

PLAKÁT K UTKÁNÍ FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM – ŽABINŠTÍ VLCI BRNO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *