V pátek 26.3. se odehraje kompletní 21. kolo nejvyšší futsalové soutěže a na Rapid čeká poslední výjezd v této sezóně. Rapid se podruhé v krátkém sledu utká s Dynamem České Budějovice!

Jak bylo zmíněno výše, oba týmy se spolu již nedávno utkaly. V dohrávce 10. kola Rapid dokázal využít výhodu domácího prostředí a zvítězil 7:6. Nutno podotknout, že Rapid si utkání zbytečně zkomplikoval, když nejprve ztratil čtyřbrankové vedení a pak téměř i další, tříbrankové vedení. Nakonec však Rapid závěr utkání zvládl a díky výhře se posunul z posledního místa tabulky.

Rapid vyhlíží posun v tabulce ještě alespoň o jednu příčku, k tomu však potřebuje v posledních třech kolech co nejvíce bodovat. Avšak i České Budějovice mají stále o co hrát. Momentálně ztrácí na devátém místě 4 body na osmý Mělník, jehož pozice zaručuje postup do play-off. I přes to, že mají Budějovice v závěru soutěže velice těžký los, určitě udělají maximum pro to, aby se pokusily vybojovat místenku do play-off.

Po karetním trestu se vrací do sestavy Dynama kapitán Radim Pouzar. Kromě něj bude Dynamo spoléhat jako již tradičně na Petra Benáta, jenž si během bohaté fotbalové kariéry připsal 187 prvoligových startů v nejvyšší fotbalové soutěži. A neztrácí se ani v té futsalové, kde je nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Další velkou oporou Dynama je skvěle technicky vybavený David Radouch, o jehož kvalitách se přesvědčila v předminulém utkání Česká Lípa (dvě vstřelené branky), která podlehla Dynamu na domácí palubovce 2:4. V úplně posledním utkání, které se odehrálo ve středu, prohráli Budějovice se Svarogem 1:7, ale v pátek se dá očekávat úplně jiné utkání.

To Rapid v posledním utkání minulý týden remizoval s Olympikem Mělník, ale v Českých Budějovicích bude chtít svůj výkon ještě zlepšit a pokusit se o zisk všech tří bodů. Kvůli disciplinárním trestům bude chybět tři utkání Petr Tichý (ČK proti Mělníku) a jedno utkání Karel Rozboud (4. ŽK). Do se sestavy se naopak vrací po zranění Martin Gajdoš.

Utkání se odehraje v hale TJ Lokomotiva od 20:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Matyš – Dragoun. Utkání se odehraje kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků, sledovat ho však můžete prostřednictvím živého přenosu na facebookové stránce Český Budějovic. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Vojtěch Vejvar (trenér Dynama PCO): „Po jednodenním odpočinku a porážce s velmi dobrými Teplicemi je tu další domácí utkáni, které chceme zvládnout za 3 body a vrátit Ústí porážku z jejich palubovky. Výhra by upevnila naší pozici v tabulce a zároveň by nás přiblížila play-off.“

Matěj Čapek (hráč/předseda FC Rapid): “V krátkém sledu nás čeká další utkání s Českými Budějovicemi. Bohužel nepojedeme k utkání vinou disciplinárních trestů v plné sestavě, přesto nechceme odjíždět z Budějovic s prázdnou. Naopak chceme v posledních utkáních splnit náš cíl, kterým je umístění mimo pozice, které by za normálních okolností znamenaly sestup.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *