1. FUTSAL liga si dopřává volna díky reprezentační pauze, ale přesto se tento víkend jedno prvoligové utkání odehraje. V neděli v Brně se poprvé v sezóně proti sobě postaví nováčci nejvyšší soutěže, Žabinští Vlci Brno budou hostit na domácí palubovce Rapid.

Nedělní utkání bude soubojem dvou posledních celků prvoligové tabulky. Rapid na posledním místě tabulky se šesti body ztrácí na svého nedělního soupeře bod a pokud by se Rapidu podařilo v Brně zvítězit, dostal by se i před českolipské Démony, kteří mají stejně jako Brno 7 bodů.

Na Rapid ovšem čeká velice těžké utkání, které nemá jasného favorita. Žabinští Vlci jsou silní především právě v domácím prostředí, kde spoléhají na silový futsal plný soubojů. Žabinští Vlci sází především na svého nejlepšího střelce Dominika Havlína, který nasbíral v dosavadním průběhu sezóny 14 kanadských bodů za 12 branek a dvě asistence. Hráči Rapidu se však budou muset mít na pozoru i před dalšími hráči Brna, protože hlavní zbraní Žabinských Vlků je týmové pojetí hry.

Rapid pojede do Brna povzbuzen skvělým výsledek 5:5 proti pražské Slavii. Oproti utkání v Edenu však dojde v sestavě k několika změnám, když trenér Martin Dlouhý nemůže ze zdravotních a disciplinárních důvodů počítat s triem Jelínek, Čapek, Hajaš. Do sestavy se naopak vrací Václav Koc, kterého trápilo pochroumané rameno.

Jak si poradí Rapid s absencí nejproduktivnějšího hráče a kapitána Tomáše Jelínka, můžete sledovat v neděli od 19:00. Zápas se odehraje ve sportovní hale Vodova 2 a řídit ho bude dvojice rozhodčích Kabeláč – ŠenkýřZápas se odehraje se kvůli bezpečnostním opatřením bez diváků, sledovat ho však můžete prostřednictvím živého přenosu na youtubovém kanálu domácího klubu. Utkání bude zprostředkováno také prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Martin Chroust (hráč, Žabinští Vlci Brno) : „S Ústím zřejmě půjde o odlišný zápas oproti těm, které jsme absolvovali v poslední době, i tak ale musíme pořád spoléhat na naše silné zbraně. Máme jasný cíl, na tři body ale určitě pomýšlí i soupeř. Rozhodne, komu se lépe podaří vstoupit do utkání a kdo vytvoří méně chyb.“

Petr Výborný (hráč, FC Rapid Ústí nad Labem) : „Do Brna bohužel nepojedeme v kompletní sestavě, přesto uděláme maximum pro výhru a odraz z posledního místa tabulky. K tomu povede pouze zodpovědný výkon všech hráčů. “

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *