V sobotu 29.8. odehrají futsalisté Rapidu první přípravný zápas na blížící se start nejvyšší futsalové soutěže. V rámci náhrady za změněný program Svarog Open Cupu se Rapid střetne s domácím Svarogem.

A je to právě Svarog Teplice, který je pořadatelem již tradičního předsezónního turnaje. Letošního ročníku se kromě Svarogu a Rapidu měla zúčastnit také Boca Juniors Krupka a pražská Slavie. S ní se měl Rapid utkat v pátečním utkání, bohužel během pátečního odpoledne nabrala situace nečekaný vývoj.

Z turnaje byla vyřazena Krupka z bezpečnostních důvodů kolem pozitivního nálezu koronaviru u jednoho z hráčů pražské Sparty, která se v minulém týdnu s Krupkou střetla v rámci přípravného zápasu. Z preventivních důvodu se tak pořadatelé turnaje, i na základě doporučení VV SFČR, rozhodli pro vyřazení Krupky z turnaje, čímž došlo ke kompletní změně rozlosování zápasů.

Rapid tak místo dvou střetnutí odehraje jeden zápas a to v sobotu 29.8. od 17:00 v teplické hale Na Stínadlech proti domácímu Svarogu. A pro obě mužstva bude utkání jednou z posledních možností, jak vyladit formu před blížícím se startem nejvyšší futsalové soutěže.

V něm Rapid na programu domácí utkání s pražskou Spartou, ve hře je však také odklad utkání právě z důvodu pozitivního případu koronaviru v kádru pražského celku. O osudu utkání by mělo být rozhodnuto nejpozději v pondělí.

V sobotním utkání bude Rapid testovat několik nových tváří poprvé se v zápase předvede slovenský reprezentant Dominik Ostrák. Kromě něj, by se měli v dresu Rapidu představit také futsalisté se zkušenostmi z nejvyšší české soutěže, jejichž angažmá vedení klubu dolaďuje. Konkrétně se jedná o Patrika Mažáriho a Václava Koce. Kromě nich se diváci mohou těšit také na Lukáše Vaňka, který nasbíral v dresu FK Ústí nad Labem přes 100 druholigových startů ve fotbale a nyní se bude snažit své zkušenosti ukázat také na futsalových palubovkách. Staronovou tváří v dresu Rapidu bude Lukáš Mach, který v dresu Rapidu nastupoval v úvodní druholigové sezóně.

Utkání se Svarogem startuje v sobotu od 17:00 v teplické hale Na Stínadlech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *