V pátek měla nejvyšší česká futsalová soutěž na programu předposlední 21. kolo, v němž Rapid zajížděl na palubovku českobudějovického Dynama, které chtělo Rapidu vrátit nedávnou porážku z Ústí nad Labem.

Úvod utkání vyšel Rapidu parádně, ve 2. minutě našel brankář Rapidu Tomáš Votava dlouhým výhozem Petra Výborného, který si skvěle poradil s nabídnutou příležitostí i domácím brankářem a poslal Rapid do vedení. Domácí Dynamo však dokázalo relativně rychle odpovědět, když vyrážený míč brankářem Tomášem Votavou dopravil do branky David Radouch1:1. V následujícím průběhu prvního poločasu měla obě mužstva několik zajímavých příležitostí, ale jen přece mělo domácí Dynamo více ze hry. To se projevilo také na výsledku utkání, kdy se Dynamo dokázalo dvakrát prosadit v závěru prvního poločasu. Nejprve se dopustil zbytečné ztráty Matěj Čapek, což vyústilo až v gólovou radost Radima Pouzara. V posledních vteřinách prvního dějství se navíc ještě se štěstím prosadil domácí Hric a tak šlo domácí Dynamo do kabin s poločasovým vedením 3:1.

Úvod druhého poločasu kopíroval úvod toho prvního. Ve 22. minutě předvedl parádní individuální akci Václav Koc, který snížil na rozdíl jediné branky. Následně Rapid začal hrát power – play, díky níž zatlačil domácí Dynamo na svou polovinu. Rapid si v průběhu power – play vytvořil řadu střeleckých pokusů, především v podobě střel Václava Koce či Tomáše Jelínka. Domácí však drželi vedení díky skvělému brankářovi Křížkovi. Ojedinělou chybu v rozehrávce Rapidu při power-play naopak dokázalo domácí Dynamo využít a zvýšit vedení ve 27. minutě na 4:2. Další průběh druhého dějství korespondoval s první polovinou druhého poločasu. Rapid hrál power-play, Dynamo skvěle bránilo a když už se Rapid dostal do šance, tak jí neproměnil nebo jí vychytal brankář Křížek. Rapid už tak do konce utkání žádnou branku nepřidal, naopak David Radouch dokázal ještě jednou využít nepřesnost v rozehrávce Rapidu a přes celé hřiště trefil prázdnou branku Rapidu a pečetil tak výhru Dynama 5:2.

Rapid tak vyšel v Českých Budějovicích bodově naprázdno, nutno podotknout, že domácí Dynamo si šlo více za výhrou a zaslouženě jí získalo. Jedním z mála pozitiv tak zůstává jubileum hrajícího trenéra Rapidu Martina Dlouhého, který dosáhl historického milníku – 500. ligový start v nejvyšší soutěži a právem je tak nazýván jednou z největších legend českého futsalu. Bodovou radost si bude chtít trenér Rapidu se svým týmem užít v posledních dvou utkáních sezóny, v nichž Rapid hostí oba brněnské kluby v nejvyšší soutěži, Žabinské Vlky a Helas Brno.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Jiří Hrbáč  (hráč SK Dynamo PCO České Budějovice): „Jsme moc rádi, že jsme Ústí vrátili porážku z jejich palubovky. Velmi důležitá byla branka na 3-1 těsně před koncem poločasu. V druhé půli jsme zápas zkušeně pohlídali i přes to, že hosté hráli skoro celý poločas power play. Přijde mi, že právě power play strašně kazí futsal, jak pro hráče, tak pro diváky. Ale není to žádné stěžování, jen konstatuji. Každopádně jsem spokojeni s 3 body.“

Matěj Čapek (trenér/předseda FC Rapid Ústí nad Labem): „Zápas v Českých Budějovicích se nám nepovedl, domácí byli hladovější po výhře a zaslouženě si připsali tři body, ke kterým jim gratuluji. I přes gólový vstup do zápasu se nám nepodařilo vyvarovat laciných ztrát a chyb, z nichž pramenily inkasované branky v prvním poločase. V druhém dějství se nám podařilo opět rychle skórovat a věřili jsme v obrat utkání, bohužel tentokrát se nám power-play nezdařila, i díky kvalitnímu bránění domácích hráčů, kteří dokázali své vedení ještě navýšit.

SK Dynamo PCO České Budějovice – FC Rapid Ústí nad Labem 5:2 (3:1)

SK Dynamo PCO České Budějovice:  Křížek – Pouzar (C), Hric J., Peterek – Hrbáč, Sláma, Radouch, Slavík

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava, Mrázek, Džudža – Macháček, Jelínek (C), Dlouhý, Výborný – Čapek, Koc, Zajíček, Zápotocký Jiří – Gajdoš, Zápotocký Jaroslav

Branky:  6. Peterek (Radouch), 18. Pouzar (Radouch), 20. J. (Hrbáč), 27. Slavík (Radouch), 32. Radouch – 2. Výborný (Votava), 22. Koc (Zápotocký Jar.)

Karty:  18. Pouzar – 30. Koc

Rozhodčí: Čep – Kabeláč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *