Posezónní pauza uplynula jako voda a všichni fanoušci futsalu směřují svou pozornost k datu 27.8.2021, kdy startuje nový ročník 1. Futsal ligy, která se může kromě jiného pochlubit novou vizuální identitou.

Rapid vstoupí do druhého ročníku mezi prvoligovou elitou utkáním na palubovce dnes již legendární Chrudimi, každoročního favorita na zisk mistrovského titulu. Jelikož se posezónní přestávka netýkala jen hráčů, ale také klubových sociálních sítí a webu, je na čase si představit změny v kádru a postupně také další informace týkající se nové sezóny.

Rapid vstoupí do nové sezóny opět s pěti týmy v soutěžích dospělých, kdy nejvýše postavený bude pochopitelně „A“ tým v 1. Futsal lize. Následovat ho bude „béčko“ v Krajském přeboru, „céčko“ v Okresním přeboru, „déčko“ v 1. třídě a „éčko“ ve 3. třídě. Kromě toho se Rapid bude účastnit Juniorské a Dorostenecké ligy v kategoriích U19 a U17. V tréninkovém procesu jsou také kategorie U15 a nově složená kategorie U13, jejich případné soutěžní zapojení je momentálně ve fázi jednání.

KOMENTÁŘ PŘEDSEDY KLUBU M. ČAPKA: „I letos budeme s velkou pravděpodobností klub s největším počtem týmů v jednotlivých soutěžích v ČR. Ukazuje to, jaký hlad po futsalu na Ústecku je a potvrzuje to trend neustále se rozrůstající klubové základny a mládeže, z čehož mám velkou radost. Jediný tým v soutěžích dospělých, u kterého budeme klást důraz na výsledky, je logicky „áčko“ v nejvyšší soutěži, které se bude muset srovnat s tím, že letošní sezóna je již sestupová. Právě záchrana prvoligové příslušnosti je hlavním cílem pro tuto sezónu. „B“ tým bude sloužit k rozehrání hráčů „áčka“ po zranění a k přípravě mládeže na dospělý futsal. Na mládež jsou zaměřené i další týmy od „céčka“ po „éčko“, které vzniklo sloučením s Atleticem UL v loňské sezóně. Vysoké ambice máme letos v Juniorské, respektive Dorostenecké lize, a nezbývá tak nic jiného než doufat, že se obě soutěže rozjedou dle plánu.

„A“ tým povede i letos z pozice trenéra do nové sezóny česká futsalová legenda Martin Dlouhý, který se bude muset vypořádat s několika odchody z loňského kádru. Nejzásadnějším oslabením se jeví odchod kapitána Tomáše Jelínka, který přestoupil do libereckého FTZS. Kromě něj se Martin Dlouhý nebude moct dále spolehnout na duo Martin Džudža a Václav Sloup, jejichž novým klubem bude Boca Krupka, která by měla v nejbližších dnech administrativně dotáhnout příchod obou hráčů.

Naopak i nadále může Martin Dlouhý počítat s kompletní plzeňskou enklávou, kdy se minimálně o rok prodlouží působení dua Václav Koc a Daniel Klečka z Jeriga Plzeň. Stejná situace je u dua Petr Zajíček a Karel Rozboud z plzeňského Interobalu. Kromě nich klub jedná o příchodu dalších posil, které by měly rozšířit kádr „A“ týmu Rapidu v prvních kolech nejvyšší futsalové soutěže.

KOMENTÁŘ PŘEDSEDY KLUBU M. ČAPKA: „Stav kádru má k ideálu zatím daleko, přesto věřím, že budeme letos konkurenceschopní. Jsem rád, že se nám podařilo udržet kompletní plzeňskou sestavu z minulé sezóny, bohužel situaci kromě tří odchodů komplikuje také velký fotbal, který se po korona pauze opět rozběhl. Právě futsal a fotbal kombinuje celá řada hráčů, což přináší řadu problémů a termínových kolizí. Do budoucna chceme kádr stavět především na hráčích, kteří preferují futsal, ale je to běh na dlouhou trať. První kroky k tomuto cíli však učiníme již tuto sezónu. Odchody z kádru nás mrzí, jedná se o kvalitní hráče, kteří v Rapidu působili delší dobu. Nikoho však nemůžeme nutit hrát za náš klub a tak bereme situaci takovou, jaká je. Odchod kapitána Tomáše Jelínka je velkou ztrátou, hráč však odešel v dobrém a patří mu poděkování za působení v Rapidu. To stejné se bohužel nedá říct o dalších dvou odchodech, ale blíže nemá smysl celou situaci komentovat. Všem hráčům bych však chtěl popřát hodně štěstí v nových působištích. Momentálně dotahujeme přestupy nových hráčů a jsem přesvědčen, že nás jejich příchody kvalitativně pozvednou. I letos jsme však připraveni dávat šanci odchovancům klubu, v kádru „áčka“ jsou momentálně tři junioři a věřím, že i další mládežníci si svým přístupem a výkony řeknou o šanci v prvoligovém áčku.

SOUPISKA K ZAČÁTKU 1. FUTSAL LIGY:

Číslo hráčePříjmení a jménoPoziceRočník narození
3Klečka DanielBrankář1990
21Mrázek TomášBrankář1999
22Votava TomášBrankář1992
6Rozboud KarelUniverzál1997
7Dlouhý MartinUniverzál1975
9Gajdoš MartinUniverzál1997
10Čapek MatějUniverzál1992
11Koc VáclavUniverzál1990
15Zápotocký JiříUniverzál2004
17Klier MatějUniverzál1992
18Zápotocký JaroslavUniverzál2004
27Macháček MartinUniverzál1991
33Hajaš DanielUniverzál2003
66Zajíček PetrUniverzál2000
77Výborný PetrUniverzál1996
91Tichý PetrUniverzál1991

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *