PO VÍCE NEŽ ROCE A PŮL SE OPĚT ROZBĚHLY NEJVYŠŠÍ FUTSALOVÉ SOUTĚŽE MLÁDEŽE. RAPID VYRAZIL K PRVNÍMU TURNAJI 1. DOROSTENECKÉ LIGY (KATEGORIE U17) A 1. JUNIORSKÉ LIGY DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC, KDE SE UTKAL S DOMÁCÍM DYNAMEM A INTEROBALEM PLZEŇ.

Jako první vstoupila do bojů kategorie U17, která má letos ambice minimálně zopakovat postup do FinalFour z posledního odehraného ročníku. Soupeřem „sedmnáctky“ byl plzeňský Interobal a rekordní výhra 16:0 pro Rapid hovoří o celkovém obrazu hry. Tým kolem bratrů Zápotockých předvedl dobrý futsalový výkon, naopak pro soupeře to byla evidentně jedna z prvních futsalových zkušeností. 6 brankami se blýskl Jan Gajdoš, bratr Martina Gajdoše, opory „A“ týmu.

SK Interobal Plzeň U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 0:16 (0:7)

Sestava Rapidu: Orság – Zápotocký Jiří (C), Zápotocký Jaroslav, Makula, Gajdoš J. – Dunka, Lacko, Husák, Hajaš P.

Branky Rapidu: Gajdoš Jan 6, Lacko Martin 2, Zápotocký Jiří 2, Zápotocký Jaroslav 2, Makula Dominik 2, Hajaš Pavel 2

Stejný soupeř, starší kategorie, to byl zápas U19. Ta se bohužel trápí s nedostatkem hráčů této kategorie a tak je z většiny tvořena mladšími hráči. To se projevilo i v průběhu utkání, kdy se jí dařilo zpočátku dobře bránit a plnit taktické pokyny, následně se projevila větší fyzická vyspělost soupeře a nezkušenost hráčů Rapidu v obranné fázi.

SK Interobal Plzeň U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 5:0 (3:0)

Sestava Rapidu: John – Hajaš P., Tamáš (C), Dunka, Bajger – Husák, Lacko

V druhém utkání čekal na Rapid U17 náročnější zápas a to proti domácímu Dynamu. Jeho mládežnická mužstva jsou tvořena z hráčů prvoligového fotbalového Dynama a tak jsou jeho hráči velmi dobře technicky a fyzicky vybavení. Od úvodu utkání však bylo vidět, že navrch má futsalovost a secvičené herní prvky na straně Rapidu. Soupeř však velmi dlouho odolával tlaku Rapidu, který se dostal do vedení až v poslední minutě prvního poločasu, kdy krásně sehraný roh nekompromisně z voleje zakončil kapitán Jiří Zápotocký. Rapid navíc dokázal hned v úvodu druhého dějství odskočit na dvě branky zásluhou Jana Gajdoše, na kterého zanedlouho navázal další parádní brankou Tomáš Dunka. České Budějovice dokázaly korigovat pouze šťastnou brankou ze střední vzdálenosti. Kategorie U17 zvítězila 3:1 a po prvním odehraném turnaji vévodí tabulce 1. Dorostenecké ligy.

SK Dynamo PCO České Budějovice U17 – FC Rapid Ústí nad Labem U17 1:3 (0:1)

Sestava Rapidu: Orság – Zápotocký Jiří (C), Zápotocký Jaroslav, Makula, Gajdoš J. – Dunka, Lacko, Hajaš P.

Branky Rapidu: Zápotocký Jiří, Gajdoš Jan, Dunka Tomáš

Také na kategorii U19 čekal soupeř z Českých Budějovic. Stejně jako v prvním zápase proti Plzni se v průběhu utkání ukazovala větší fyzická připravenost soupeře, navíc Rapid doplnil sestavu o některé hráče kategorie U17, pro které se tak jednalo již o třetí utkání v řadě. Rapid však držel se svým soupeřem krok a dokázal také zareagovat brankou Marka Bajgera na vedoucí gól Dynama. Ve druhém dějství se však Českým Budějovicím podařilo znovu dostat do vedení, které se jim v závěru podařilo ještě navýšit. Hráči Rapidu se však za svůj výkon stydět nemusí a mají na čem stavět v dalších zápasech.

SK Dynamo PCO České Budějovice U19 – FC Rapid Ústí nad Labem U19 4:1 (1:1)

Sestava Rapidu: John – Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Tamáš (C), Bajger – Husák, Makula, Gajdoš

Branky Rapidu: Bajger Marek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *