V neděli sehraje Rapid dohrávku 15. kola druhé nejvyšší futsalové soutěže a soupeřem mu bude Pampuch Liberec. Rapid bude chtít proti devátému celku druholigové tabulky napravit týden staré zaváhání z Mělníku, kde Rapid podlehl místní ligové rezervě vysoko 4:11.

Za normálních okolností by byl jasným favoritem nedělního utkání Rapid, ale série tří porážek v řadě (včetně kontumace s Chotěboří) a především obrovský počet absencí vyrovnávají misky vah obou soupeřů. Oba týmy mají stále o co hrát. Rapidu se vzdálila třetí pozice, ale v případě výhry může živit nadále naději na její zisk.

To liberecký Pampuch má zcela opačné problémy.  Se 14 body na 9. místě nemá ani zdaleka jistou záchranu v soutěži a tak by měl každý případný bod z palubovky Rapidu pro liberecké cenu zlata. Domácí hráči se budou muset mít na pozoru především před nejlepším střelcem Pampuchu Lukášem Čeřovským, který má na svém kontě již 17 zásahů. V podzimním vzájemném utkání na půdě Liberce dokázal Rapid zvítězit 6:1, ale domácí tým byl oslaben o řadu opor.

Nyní je situace opačná. Rapid je zdecimován absencemi a chybět budou z různých důvodů Petr Tichý, Dalibor Slepčík, Martin Gajdoš, Matěj Klier, Martin Macháček, Jiří Chmelan, Dominik Dvořák a dlouhodobě zraněný Vít Sedláček. Na své první minuty ve druhé lize za Rapid se tak může těšit například Filip Chrudimský a v nominaci hrajícího trenéra Martina Dlouhého je také patnáctiletý junior Daniel Hajaš, který bude čekat na svou šanci stát se nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za Rapid ve 2. lize. Dokáže se Rapid vyrovnat s velkým množstvím absencí a zastavit sérii porážek? Přijďte získat odpovědi na tyto otázky na vlastní oči!

Utkání začíná v 19:00 v tradičním domácím prostředí na Slunetě. Vstup je 20 Kč, děti do 10 let, ženy a ZTP mají vstup zdarma.

Přijďte podpořit  hráče Rapidu v tomto těžkém utkání. Jste zváni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *