Tři zápasy. Přesně taková porce utkání čeká na futsalisty Rapidu. než letošní druholigová sezóna zatáhne svou oponu. A v závěru soutěže má Rapid o co hrát! Na třetí Jablonec, jenž má navíc zápas k dobru, ztrácí Rapid pouze jeden bod a v případě sobotní výhry, by se posunul právě na pozici jabloneckých futsalistů. Proti však bude pátý tým tabulky a domácí Jerigo Plzeň, které má také teoretickou šanci na třetí příčku, ale už si nemůže dovolit jakékoliv zaváhání.

Boj o třetí místo je velice zamotaný. Kromě vzájemného utkání Jeriga a Rapidu, čeká do konce sezóny druholigovou soutěž také souboje Rapid – Jablonec a Jablonec – Jerigo. Všechny tři týmy, které mají ještě šanci na třetí příčku, tak sehrají v závěru sezóny mezi sebou vzájemné zápasy, jenž s největší pravděpodobností rozhodnou právě o třetí pozici v tabulce.

Jako první se Rapid střetne s pátým Jerigem a nečeká ho vůbec nic jednoduchého. Dramatické podzimní utkání sice Rapid zvládl lépe a zvítězil 5:3, ale Jerigo bylo v některých úsecích hry více než vyrovnaným soupeřem a v případě přesnější mušky mohlo pomýšlet na bodový zisk. Loňské utkání na půdě Jeriga zvládli plzeňští lépe a tak zatím ve vzájemných utkáních Jeriga a Rapidu platí, že vítězství bere vždy domácí tým. Toto pravidlo budou chtít futsalisté Rapidu porušit, ale nejen díky kvalitě soupeře to nebude nic jednoduchého.

Do Plzně totiž Rapid jede opět s celou řadou absencí, včetně hrajícího trenéra Martina Dlouhého, který je na výjezdu v Polsku v roli hlavního trenéra reprezentace v plážovém fotbalu. Kromě Martina Dlouhého se Rapid nebude moct spolehnout také Matěje Kliera, Dalibora Slepčíka, Jiřího Chmelana, Adama Virta, Dominika Dvořáka, Tomáše Mrázka a dlouhodobě zraněného Víta Sedláčka.

Rapid však může také ohlásit dva návraty do sestavy – do sestavy se vrací opory Martin Gajdoš a Petr Tichý. Kromě nich v utkání v Plzni dostanou také šanci tři junioři – připraven bude brankář Martin Džudža, k dispozici bude také Daniel Hajaš a premiérově také Jan Koňa, který má tak šanci na první druholigový start.

Na jaký výsledek to bude stačit, to se dozvíme již v sobotu. Utkání začíná v 19:00 a sledovat ho můžete na dálku prostřednictvím textového onlajnu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *