PO VÝPRASKU OD OLYMPIKU MĚLNÍK, ČEKAL NA RAPID REPARÁT V PODOBĚ UTKÁNÍ NA PALUBOVCE TRADIČNÍHO KLUBU NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽEHELASU BRNO.

Oba dva týmy měly na soupisce několik absencí. Helas vstoupil do zápasu aktivněji a odměna přišla v šesté minutě. Míč se dostal na pravou stranu k IVANOVI ŠARKÖZYMU, který si sice míč musel celkem dlouho zpracovávat, nakonec jej ale dokázal uklidit k levé tyči brány – 1:0. Ve 12.minutě bylo ale vyrovnáno. Braga dokázal dostat míč z levého křídla na VÁCLAVA KOCE, jenž sám před brankářem převedl efektní zakončení a poslal míč do sítě – 1:1.

Brankově rušno bylo i v šestnácté minutě a to na obou stranách. JIŘÍ MUŽÍK dostal přihrávku z rohu hřiště před bránu, odkud dokázal míč odrazit o tyč do sítě – 2:1. Za necelých dvacet vteřin bylo ale srovnáno. PEDRO HEINRICH BRAGA dokázal z větší vzdálenosti překvapit nic nevidícího brankáře Herka 2:2. Helas i přes rychlé vyrovnání měl několik šancí na strhnutí vedení na svou stranu. Asi největší gólovku měl v 18.minutě. Matejov zachytil míč a přihrával jej před částečně odkrytou bránu Preslovi. Ten ale nezakončil přesně a navíc u toho upadl! Do kabin se tak šlo za remízového stavu.

Do druhého poločasu vlétl Helas s jasným cílem rozhodnout zápas. Hned po deseti vteřinách mohl udeřit Mužík, Klečka jej ale dokázal vychytat. O dalších 7 vteřin později už ale domácí skórují a potřetí jdou do vedení. Ivan Šarközy našel z rohu TOMÁŠE POULA, který se dokázal natáhnout a usměrnit míč do sítě 3:2. 23. minuta a Helas potvrzuje povedený vstup do druhé půle. Do dvoubrankového vedení dostává Brňany přesnou střelou z pravé strany TOMÁŠ POUL4:2. Ve třicaté minutě to bylo pro domácí ještě veselejší. TOMÁŠ POUL si naběhl na přihrávku z pravého křídla a stejně efektně jako Koc v první půli zakončil přesně 5:2. Ve 31. minutě se ještě hosté nadechují. VÁCLAV KOC se během přečíslení dva na jednoho trefil přesně k pravé tyči brány – 5:3. Domácí už ale další dramatizaci zápasu nepřipustili a body zůstaly doma.

Domácí Helas nakonec dokázal ve druhém poločase utéct svému soupeři. Stalo se tak zásluhou Tomáše Poula, který vstřelil hattrick a poslal svůj tým tak do náskoku tří branek. To se nakonec stalo rozhodujícím v celém utkání.

Zdroj: www.futsalliga.cz

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Jan Loup (předseda klub, Helas Brno): „Čekalo nás velice těžké utkání, hlavně po psychické stránce, které jsme museli zvládnou a to se nám nakonec povedlo. Soupeř hrál dobře a hlavně Koc nám dělal velké problémy. Velice se mě líbili i bratři Zapotočtí. Bylo to pro nás velmi důležité vítězství, které se nerodilo lehce. Za hru v druhé půli jsme si ji ale zasloužili. Toto vítězství musíme potvrdit už v pondělí, kdy hrajeme doma s Mělníkem.“

Matěj Čapek (předseda, FC Rapid Ústí nad Labem): „Do zápasu jsme nastoupili ve značně okleštěné sestavě, přesto jsme byli zkušenému a favorizovanému Helasu vyrovnaným soupeřem. Při troše štěstí jsme si mohli z Brna odvézt další důležité body, ale i bez získaných bodů jsem na výkon týmu hrdý. Jdeme správným směrem a věřím, že tímto směrem půjdeme i ve zbytku sezóny.“

Helas Brno – FC Rapid Ústí nad Labem 5:3 (2:2)

Helas Brno: Herko – Presl, Vojtěch Cupák, Matejov, Šarközy – David Cupák, Gajdács, Mužík, Tomáš Poul, Vojtěch Kamenský

FC Rapid Ústí nad Labem:  Klečka – Jiří Zápotocký, Jaroslav Zápotocký, Martin Gajdoš, Koc – Braga, Macháček, Čapek

Branky:  6. Šarközy, 16. Mužík, 21. Poul (Šarközy), 23. Poul, 30. Poul – 12. Koc (Braga), 16. Braga, 31. Koc

Rozhodčí: Havlík – Klečacký – Krupa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *