PŘESNĚ TÝDEN PO VÝPRASKU OD OLYMPIKU MĚLNÍK, ČEKÁ DNES NA RAPID DALŠÍ TĚŽKÝ ZÁPAS S TRADIČNÍM ÚČASTNÍKEM 1. FUTSAL LIGYHELASEM BRNO.

Domácí Helas půjde do utkání jako velký favorit i přes to, že v aktuální tabulce nejvyšší soutěže je na předposledním místě se ziskem 3 bodů. Postavení v tabulce je však zkreslené nižším počtem zápasů a také těžkým losem v úvodu soutěže. Helas si jedinou výhru připsal doma proti Českým Budějovicím (3:0), poté podlehl po sympatickém výkonu Interobalu Plzeň a také pražské Spartě. Pro Helas je tak utkání s Rapidem velmi důležité a bude chtít získat v domácím prostředí výhru a posunout se do středu prvoligové tabulky.

To Rapid pojede do Brna s cílem odčinit velmi špatný výkon z Mělníku, kde podlehl domácímu Olympiku vysoko 3:8. Rapid však může těšit z dosavadních 5 zápasů solidní zisk 6 bodů za výhry proti Českým Budějovicím a Žabinským Vlkům Brno. Tento bodový zisk dává týmu slušný základ do bojů o záchranu v nejvyšší soutěži, což je hlavní letošní cíl svěřenců Martina Dlouhého. K bojům o záchranu by jistě pomohl i bodový zisk proti Helasu, ale i dva vzájemné zápasy z minulé sezóny hovoří jasně ve prospěch domácího Brna a i proto půjde do pátečního utkání jako jasný favorit.

Ve prospěch Rapidu nehovoří ani velký počet absencí, s nimiž se bude muset trenér Martin Dlouhý popasovat. K dispozici mu nebudou stále zranění Tomáš Votava s Danielem Hajašem. Kvůli různým důvodům nebudou k dispozici ani Petr Tichý, Petr Výborný, Petr Zajíček či Matěj Klier. V dresu Rapidu neuvidí fanoušci již ani Karla Rozbouda, který přestoupil do České Lípy. Naopak Rapid získal do svých řad Pedra Heinricha Bragu, brazilského hráče, který by měl postupem času zvýšit kvalitu kádru Rapidu.

Zápas se odehraje v pátek 8.10. od 19:30 ve Sportovní hale Vodova 2 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Havlík – Klečacký, kterým bude asistovat třetí rozhodčí Krupa. Stav utkání můžete sledovat na dálku prostřednictvím textového přenosu na webu Onlajny.

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Vojtěch Cupák (hráč Helas Brno) : „Na další domácí zápas se všichni moc těšíme a doufáme, že před domácími fanoušky urveme další 3 body do tabulky. Rapid do sezóny nevstoupil nejlíp, ale dva pro něj velmi důležité zápasy proti Vlkům a Budějovicím zvládl výsledkově na jedničku, takže pojede do Brna s čistou hlavou, což jim může jedině pomoci. My se musíme nachystat na 100%, soustředit se na začátek utkání a prodat naše zkušenosti s futsalovostí, kde si troufám říct, že máme navrch. Hlavně se nesnažit hrát hurá futsal nahoru – dolů, to našemu mužstvu příliš nesedí. Jen tak budeme v utkání úspěšní a budem si moci užít pozápasovou večeři se vším všudy.“

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí n. L) : „Po zpackaném zápase v Mělníku nás čeká těžký zápas v Brně proti Helasu. Helas spoléhá dlouhodobě na stejnou kostru týmu doplněnou o vlastní odchovance, sehranost a futsalovost. Otázkou je, v jaké sestavě do Brna pojedeme. Cesta k dobrému výsledku povede pouze přes maximální disciplínu a stoprocentní výkon všech hráčů. ”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *