V sobotu 5.1.2019 pořádal Rapid čtvrtý „turnaj“ 1. Juniorské ligy a na kategorie U17 a U19 tak postupně čekaly týmy Helas Brno a FC Tango Hodonín. Úvodním utkáním celého dne měl být zápas chomutovského Baníku proti brněnskému Helasu. Díky zpoždění chomutovských, však musel k prvnímu utkání proti U17 Helasu nastoupit Rapid, který se o tom dozvěděl 10 minut před výkopem. A úvod utkání a v podstatě celý jeho průběh utkání tomu odpovídal. Zatímco Helasu bylo plné hřiště, tak Rapid byl ve většině soubojů pozdě a celkově kategorie U17 předvedla jeden z nejhorších výkonů v této sezóně Juniorské ligy a kosmetické úpravy skóre na tom nic nezměnily. Helas si připsal zasloužené vítězství 7:2.

Druhé utkání kategorie U17 obstaral souboj s Tangem Hodonín. Toto utkání už bylo o poznání vyrovnanější, bohužel ani tentokrát se nepodařilo nejmladší kategorii získat body. V tomto utkání rozhodla především efektivita hostujícího týmu, který dokázal trestat chyby Rapidu, jenž naopak ve svých šancích selhal. Utkání ovlivnil také přísný šestý akumulovaný faul a následný proměněný 10 m kop ve prospěch Tanga za stavu 0:1. I přes porážku si hráči zaslouží za toto utkání pochvalu.

Kategorii U19 čekal úvodní zápas proti Tangu. A dlouho to vypadalo, že by U19 mohla získat první body v sezóně. Našlápnuto k tomu měla lépe než soupeř díky vedoucí brance Patrika Peka. Hostující tým dokázal do poločasu bohužel ještě vyrovnat a v úvodu druhého poločasu se dostat do velkého tlaku. Tomu Rapid dlouho odolával i díky skvělým zákrokům brankáře Tomáše Mrázka. Naopak Rapid se mohl dostat opět do vedení, ale samostatný únik na brankáře nedokázal domácí hráč proměnit. A tak udeřilo na druhé straně brankou na 1:2. V závěru utkání už Rapidu nezbývaly síly na odpověď, naopak Hodonín dokázal své vedení ještě o dvě branky navýšit. I přes prohru lze utkání hodnotit pozitivně, jelikož U19 podala jeden z nejlepších výkonů v této sezóně.

Druhé utkání U19, tentokrát proti Helasu Brno, v jehož dresu nastupují také mládežničtí reprezentanti Ivan Šarkózy a Jakub Sznapka, bylo bohužel jasnou záležitostí. Helas potvrzoval po celé utkání svou kvalitu a dokázal U19 Rapidu porazit vysoko 2:9.

Junioři Rapidu tak na domácím turnaji body nezískali, přesto si každá kategorie připsala po jednom utkání, v němž předvedla solidní výkon, který při troše štěstí mohl být bodový. Možnost na nápravu budou mít junioři v neděli 13.1., kdy se ve Zruči nad Sázavou postaví do cestě pražským S – Spartě a Slavii.

VÝSLEDKY:

U17

FC Rapid Ústí nad Labem – Helas Brno 2:7 (1:4)

Sestava Rapidu: Džudža (C) – Hajaš, Zápotocký, Dvořák, Koňa – Gajdoš, Tamáš

Branky Rapidu: Gajdoš, Hajaš

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Tango Hodonín 1:4 (0:2)

Sestava Rapidu: Džudža (C) – Hajaš, Zápotocký, Dvořák, Koňa – Gajdoš, Tamáš

Branka Rapidu: Koňa

U19

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Tango Hodonín 1:4 (1:1)

Sestava Rapidu: Mrázek – Slepčík (C), Duda, Pek, Vondráček – Horvát, Hajaš

Branka Rapidu: Pek

FC Rapid Ústí nad Labem – Helas Brno 2:9 (1:4)

Sestava Rapidu: Smolař – Slepčík (C), Duda, Pek, Vondráček – Horvát, Koňa

Branky Rapidu: Horvát, Koňa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *