Po náročné, téměř 40 hodinové cestě přes Německo, Dánsko, Švédsko, dorazila výprava Mongágua ČR do norského Trondheimu v nedělních večerních hodinách. V pondělí už čekal na výpravu bohatý program, včetně prvního utkání v rámci turnaje Skandia Cup, proti týmu Trygg/Lade. Jakým výsledkem skončilo utkání a jak probíhal celý pondělní den se dočtete v tomto článku.

Pondělní den začal snídaní v 8:00 a pokračoval aktivitou, při níž měli hráči a trenéři odprezentovat svou osobu, především pak své zájmy a sny do budoucna. Všichni hráči a trenéři se zapojili na maximum a celý tým měl tak možnost dozvědět se něco nového o svých spoluhráčích, trenérech a také o pracovnících organizace MOT. Hráči měli také velice vzácnou návštěvu a to zakladatele organizace MOT, bývalého vrcholového rychlobruslaře Atle Vårvika.

.

Po prezentaci jednotlivých účastníků následovala přednáška na téma tří lidských hodnotumění žít, umění starat se o své okolí a umění říct ne. Celá přednáška trvala hodinu a půl a hráči dostali na různých příkladech možnost nahlédnout na tato témata z jiného úhlu pohledu. Tyto tři lidské hodnoty jsou pro mládež a nadějné sportovce velice důležité, čehož si je norský partner MOT velice dobře vědom.

Po přednášce následoval oběd, krátká pauza a následný přesun do dějiště Skandia Cupu, kde na hráče čekal od 15:30 start do turnaje pro týmu Trygg/Lade. Začátek utkání byl vyrovnaný s nepřesnostmi na obou stranách, před koncem prvního poločasu však začala mít Mongágua převahu, kterou přetavil ve vedoucí branku Marek Tamáš. V průběhu utkání se Marek Tamáš dokázal prosadit ještě jednou a k němu se po jedné brance přidali Fabrizio Novák a krásnou brankou z dálky také Martin Dvořák. V dalším průběhu utkání dokázal soupeř zkorigovat stav utkání dvěmi brankami, ale to již nezměnilo fakt, že Mongágua dokázala své první utkání na turnaji vyhrát výsledkem 4:2!

Po vítězném utkání následoval přesun do auqaparku Pirbadet, kde hráči mohli zrelaxovat po vítězném utkání ve vířivce, sauně či si užít jízdu na tobogánech. Celý den zakončila večeře a osobní volno celé výpravy. V úterý čeká na hráče další utkání turnaje, tentokrát proti mládežnickému týmu prvoligového norského klubu Ranheim a bude to velice těžká zkouška pro hráče Mongágua ČR.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *