Uteklo to jako voda, ale historicky první sezóna ve 2.lize bude brzy pro Rapid minulostí. Definitivní tečkou za letošní druholigovou sezónou bude zápas proti jistému vítězi 2.ligy – FT Zlej Sen Liberec. Liberec táhne obdivuhodnou sérii 14 výher v řadě, v této šňůře je také podzimní vzájemné utkání pátečních soupeřů, které lépe zvládl Liberec a zvítězil 5:3. Jisté je, že Zlej Sen bude chtít prodloužit vítěznou sérii o další zápas, naopak Rapid bojuje stále o co nejlepší umístění a v případě výhry má stále šanci na 4.místo v tabulce. I když by se na první pohled mohlo zdát, že v utkání již o nic nejde, tak oba týmy udělají maximum pro vítězství.

FT Zlej se – n Liberec těží z dlouhodobě ustáleného kádru a velkých individuálních kvalit jednotlivých hráčů, kteří často hrají nižší fotbalové soutěže v zahraničí či si prošli mládežnickými celky ligových fotbalových klubů, přirozeně nejvíce z nich oblékalo dres FC Slovan Liberec. Z tohoto důvodu je těžké označit někoho z libereckých jako hlavní hvězdu. Střeleckými schopnostmi táhne svůj tým určitě Aleš Benek, se 43 brankami prozatím nejlepší střelec 2.ligy. Rapid se však bude muset mít na pozoru i před hráči jako jsou Pavel Bernát nebo Milan Soukup. Velkou oporou libereckých je také brankář Dominik Vogt, na kterém si Rapid vylámal zuby v již zmiňovaném utkání na podzim.

To Rapid může na rozdíl od jistého vítěze 2.ligy své umístění vylepšit. K tomu však potřebuje nutně vyhrát, což nebude vzhledem k vítězné šňůře Liberce snadný úkol. Momentálně se Rapid nachází na 5.místě s jednobodovou ztrátou na FK Boca Chotěboř. Rapidu však dýchají na záda další soupeři, kteří chtějí své umístění také vylepšit. Jedná se o rezervu SK Interobal Plzeň, krajského rivala FC Baník Chomutov a svou pozici na úkor Rapidu bude chtít vylepšit jistě také FC Jerigo 1994 Plzeň. A jak je na tom kádr Rapidu před posledním utkáním? Po nuceném distancu za červenou kartu by se měl do sestavy vrátit Václav Sloup. Dalším navrátilcem do sestavy by měl být také Martin Gajdoš, jehož trápil zraněný kotník. Po dlouhé absenci se na poslední zápas letošní sezóny vrací do sestavy Matěj Klier. Rapid naopak dlouhodobě nemůže počítat s Tomášem Jelínkem a také s Vítem Sedláčkem. A oproti zápasu na půdě Baníku Chomutov nemůže Rapid počítat s Lukášem Machem (zraněné koleno) a Matějem Čapkem (nemoc).  Své další utkání v dresu Rapidu by naopak měla absolvovat nedávná posila z Gold Combix Ústí nad Labem Jakub Stukheil. To jestli se podaří hráčům Rapidu vzdorovat rozjeté mašině z Liberce, to se dozvíme již tento pátek 30.3.2018.

Výkop utkání je ve 20:00 ve Sportovní hale TJ Spartak Krásné Březno ( Keplerova 800/56) a řídit ho bude dvojice rozhodčích Košťál, Říha. Delegátem utkání je Roman Švagr. Vstup je 30 Kč, ženy a děti do 10 let mají vstup zdarma. Celé utkání budou zaznamenávat Sporty Ústí. Přijďte se rozloučit s premiérovou sezónou Rapidu ve 2.lize!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *