Start premiérové prvoligové sezóny byl pro náš klub hektický a to i kvůli epidemiologické situaci kolem koronaviru. Menší péči než v minulé sezóně dostával také náš web a sociální sítě. Nyní je čas tuto skutečnost napravit a tak se můžete těšit na spoustu obsahu jak na našem webu, tak na sociálních sítích. První rest, který doháníme, je představení předsezónních posil. Tou první, kterou představíme, je Václav Koc, 30letý futsalista ostřílený prvoligovou soutěží.

Byl to právě tento útočně laděný futsalista, který byl pro trenéra Martina Dlouhého, i vedení klubu, jednou z hlavních přestupových priorit před začátkem letošní sezóny 1. Futsal ligy. První kontakty s třicetiletým hráčem, který svou dosavadní kariéru strávil v plzeňských klubech, proběhly už po vyhrocených druholigových soubojích s plzeňským Jerigem, odkud „Kocák“, jak se tomuto hráči přezdívá, do Rapidu přišel. Na místě je také poděkování právě Jerigu Plzeň za bezproblémové a korektní jednání v rámci transferu jejich klíčového hráče.

Václav Koc v dresu Jeriga Plzeň

Václav Koc se do plzeňského Jeriga přesunul po roční pauze od futsalu po svém předchozím angažmá v Interobalu Plzeň, odkud si ho pamatuje také většina futsalové věřejnosti. I přes roční pauzu odcházel Václav Koc do Rapidu s vizitkou druhého nejproduktivnějšího hráče svého týmu s bilancí 15 vstřelených branek a 9 asistencí v uplynulé sezóně.

Nejlepší momenty své kariéry však zažíval Václav Koc během svého působení v prvoligovém Interobalu Plzeň (dříve Indoss Plzeň), během něhož si připsal 111 prvoligových startů a 37 vstřelených branek. Během tří odehraných prvoligových sezón se vypracoval v jednoho ze stěžejních hráčů tohoto týmu. Jak to však nejen ve sportu bývá, nic netrvá věčně a tak po úspěšném období následovala již zmíněná roční pauza a následný návrat na futsalové palubovky v dresu Jeriga.

Václav Koc v dresu plzeňského Interobalu

Nyní má však plzeňský rodák další příležitost se znovu zabydlet na prvoligových palubovkách, tentokrát ve žlutočerných barvách Rapidu. Věřme, že se Kocákovi bude v dresu Rapidu dařit a pomůže našemu klubu k vytyčeným cílům.

Matěj Čapek (místopředseda klubu) k přestupu: Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat do našeho týmu tak zkušeného hráče, kterým Václav Koc bezpochyby je. Po odchodech několika klíčových hráčů, bylo pro nás důležité přivést hráče, který již má s první ligou zkušenosti. Kromě nesporných hráčských kvalit, si na Kocákovi ceníme jeho přístupu a zdravého pohledu na futsal, který je i pro vedení klubu podnětný. Věříme, že jeho výkony půjdou ještě nahoru a postupně se bude přibližovat své formě z Interobalu“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *