První porážka v sezóně přišla na palubovce Českých Budějovic.

Říjen 29, 2018

Ve šlágru 5kola 2. Ligy čekal na Rapid zápas proti zkušenému Dynamu České Budějovice. Fakt, že nás čeká doposud nejtěžší utkání umocnil fakt, že se z více či méně pochopitelných důvodů omluvila trojice hráčů, s nimiž se počítalo do základní sestavy. Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří se ujali vedení ve 2. minutě po chybné rozehrávce brankáře Rapidu a s nabídnutou šancí nepohrdli – 1:0. Domácí Dynamo bylo i nadále aktivnější, ale Rapid solidně bránil a nepouštěl soupeře do vyložených šancí. Naopak ve 13. minutě se po individuální akci prosadil Radek Hrdý a bylo srovnáno – 1:1. Tato branka Rapid povzbudila a hráči přidali na aktivitě, ale vážnější šance měli především domácí. Když už se zdálo, že první poločas skončí remízou, opřel se z úhlu do míče Petr Benát a poslal domácí opět do vedení – 2:1. Úvodní velkou šanci druhého poločasu si připsal Rapid, bohužel bez úspěchu. Naopak ve 26. minutě domácí z první vážnější šance ve druhém poločase skórovali poté, co se prosadil Jakub Hric. V následujících minutách rozehrál Rapid power play, ta ale měla k ideálu daleko, a tak se gólově prosazovali se domácí. Nejdříve proměnili 10m kop po šestém faulu ve 35. minutě, aby ve 37. minutě zvýšili při naší power play už na 5:1. V závěru se při pokračující power play Rapid jen přece prosadil, nejdříve Martin Dlouhý, poté Jiří Chmelan, navíc než na korigování výsledku to však nestačilo a tak si Rapid připsal první ztrátu a porážku ve druholigové sezóně po prohře 3:5. Rapid má tak za sebou tři venkovní utkání v řadě a na vítěznou vlnu se bude chtít vrátit již v pátek, kdy provizorně v Krásném Březně přivítá béčko mělnického Olympiku.

Utkání v Budějovicích se nám nepovedlo a domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Náš výkon byl mdlý a nejslabší z dosud odehraných zápasů. Sezóna je přesto rozehrána výborně, nezbývá než zabrat a porazit rezervu Olympiku.

SK Dynamo PCO České Budějovice – FC Rapid Ústí nad Labem 5:3 (2:1)

Sestava Rapidu: Mrázek – Macháček, Hrdý, Chmelan, Dlouhý – Čapek, Virt, Gajdoš

Branky Rapidu: Hrdý, Dlouhý, Chmelan

ŽK: Chmelan