Po dvou domácích výhrách nad Příbramí a Mladou Boleslaví čeká na futsalisty Rapidu první utkání na palubovce soupeře v této sezóně druhé ligy. V sobotu mu bude v Havlíčkově Brodě soupeřem domácí Boca Chotěboř, která v prvních dvou utkáních sezóny získala dva body za dvě remízy a je tak stejně jako Rapid jedním z neporažených celků soutěže.

Rapid zvládl první dvě domácí utkání skvěle a s plným počtem bodů ho nyní čeká možná jedna z klíčových fází sezóny – tři utkání v řadě na palubovkách soupeřů. V tom prvním z nich se střetne již v sobotu s Bocou Chotěboř, která hraje domácí zápasy v Havlíčkově Brodě. Boca stejně jako Rapid v prvních dvou zápasech neokusila porážku, přesto oba týmy dělí v tabulce čtyři body. Zatímco Rapid dvakrát vyhrál, Boca získala dva body za dvě remízy. V prvním utkání hostila Chotěboř béčko Mělníku, který přijel posílený o hráče „A“ týmu (Gabčo, Kuč, Zdržálek). Boca i z tohoto pohledu uhrála cennou remízu 3:3. O týden později čekala na chotěbořské hráče cesta do Chomutova, kde uhrála remízu 5:5.

Z loňských vzájemných zápasů vzešly lépe domácí kluby. Nejdříve na podzim porazil Rapid Bocu 8:5, aby pak na jaře se stejným soupeřem prohrál 3:4 na jeho půdě. Obě utkání ukázala, že Boca je zkušený a kvalitní tým, opírající se o bývalého hráče mistrovské Chrudimi Petra Popelku. V obou utkáních se navíc ukázala chotěbořská houževnatost – nejprve na podzim smazala pětibrankový náskok domácího Rapidu, který se následně musel strachovat o výhru a na jaře otočila doma utkání s Rapidem ve svůj prospěch poté, co v utkání prohrávala. Rapid nebude na palubovce Chotěboře kompletní. Různé zdravotní problémy nepustí do hry Adama Virta, Filipa Chrudimského, Jiřího Barana a dlouhodobě zraněného Víta Sedláčka. Kvůli fotbalovým povinnostem budou scházet také Jiří Chmelan a Dominik Dvořák. Do sestavy by se měl naopak vrátit Matěj Čapek.

Výkop tohoto duelu je v sobotu 13.10. ve 20:00 ve sportovní hale Jiskra Havlíčkův Brod. Zápas budou řídit rozhodčí Jakub Matyš a Libor KaštánekDelegátem utkání bude Ota Stejskal. Utkání můžete sledovat na dálku díky textovému onlajnu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *