Druholigová soutěž má před sebou své 7. kolo a v ústecké hale Sluneta se odehraje utkání, jenž se dá nazvat šlágrem kola. Domácí Rapid, průběžně první tým tabulky, totiž hostí čtvrté Jerigo Plzeň.

Vzájemné zápasy obou týmů nabízejí pravidelně vyrovnané bitvy a jinak by tomu nemělo být ani v sobotu. Domácí Rapid vstoupil do sezóny lépe než jeho sobotní soupeř z Plzně a z pěti zápasů si připsal plný počet 15 bodů. V posledním utkání Rapid zdolal nepříjemný Turnov 8:4, o týden dříve zvládl dramatickou domácí bitvu s Chotěboří. Rapid zvítězil 8:5, i díky 5 brankám Brazilce Sorocaby.

Ani Jerigo nevstoupilo do sezóny špatně a po pěti odehraných zápasech je s 9 body na 4. místě. V posledním utkání si Jerigo s chutí zastřílelo, když porazilo Interobal „B“ vysoko 10:3. Jerigo spoléhá na týmové pojetí doplněné o kvalitní individuality. Mezi nimi vyniká především Václav Koc, donedávna hráč prvoligového Interobalu Plzeň a se sedmi brankami nejlepší střelec Jeriga v této sezóně. Za zmínku jistě stojí také Zdeněk Kasýk, hráč jenž také prošel plzeňským Interobalem nebo Jan Šebek, dlouholetá útočná opora Jeriga.

V jaké sestavě přicestuje Jerigo do Ústí nad Labem není známé, jisté však je, koho neuvidíme v utkání na straně Rapidu. Zraněné rameno nepustí stále do hry trenéra Martina Dlouhého. Ten se nebude moct spolehnout ani na zraněného Tomáše Jelínka. Mezi zraněnými jsou stále také Petr Tichý a Vít Sedláček. Pozitivní novinkou je však start Tomáše Vobořila, jenž byl za svůj disciplinární prohřešek z utkání proti Chotěboři potrestán stopkou na jedno utkání, které si odstál minulý týden zápasem v Turnově.

Vzhledem k postavení v tabulce jde do zápasu Rapid jako mírný favorit utkání, přesto nelze očekávat jednoduché utkání. Jerigo totiž například dalšímu stoprocentnímu celku, Kladnu, podlehlo smolně 0:1 a i v sobotu udělá maximum, aby neodjelo ze Slunety s prázdnou. I Rapid má však o motivaci postaráno, s dvojicí Kladno, Jablonec se přetahuje o průběžné vedení v tabulce a jakákoliv ztráta by mohla boj o nejvyšší příčky zkomplikovat.

Jestli si udrží domácí Rapid vítěznou sérii i po šestém utkání se dozvíte v sobotu 9.11.2019 od 20:00 na Slunetě. Vstup na utkání je 20 Kč, děti do 10 let, ženy a ZTP mají vstup zdarma. K dispozici bude bufet a v poločasové přestávce bude vylosován výherce zájezdu na zápas fotbalové Ligy mistrů RB Lipsko – Benfica Lisabon. Do slosování budou zařazeny vstupenky všech návštěvníků utkání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *