V DOHRÁVCE 12. KOLA NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE JELI FUTSALISTÉ RAPIDU NA PALUBOVKU SPARTY PRAHA, JEDNOHO Z FAVORITŮ NA ZISK MEDAILOVÝCH UMÍSTĚNÍ A LOŇSKÉHO ÚČASTNÍKA FUTSALOVÉ LIGY MISTRŮ.

Rapid, i přes výhru 7:6 v předcházejícím utkání proti Českým Budějovicím, vstupoval do utkání jako jasný outsider, což umocňoval fakt, že mu chyběli tři hráči v porovnání s nedělním zápasem. Potvrdil to i úvod utkání, který patřil domácí Spartě, ale Rapidu se dařilo poměrně slušně bránit a tak se na branku čekalo do 9. minutě, když se po laciné ztrátě Rapidu prosadil Diego1:0 pro Spartu. Sparta stále tahala za delší konec provazu, ale v koncovce se trápila i díky výbornému výkonu brankáře Rapidu Tomáše Votavy. I Rapid se však dostal do několika slibných příležitostí, po dlouhém výhozu měl na sálovkách vyrovnání Petr Výborný, ale vysoko přestřelil. A tak udeřilo na druhé straně, když se Rapid nechal zatlačit hluboko na svou polovinu, čehož využil nedostoupený Carlinhos a zvýšil na 2:0 pro Spartu. I Rapid se jen přece dočkal v prvním dějství branky. Martin Macháček vedl přečíslení 3 na 2 a vybral si nejjednodušší řešení a to přímou střelu, která nakonec skončila v brance Pražanů. První poločas skončil výhrou Sparty 2:1.

Od úvodu druhého poločasu bylo zřejmé, že Sparta přeřadila na vyšší rychlostní stupeň, nejprve nastřelil tyč Jiří Vokoun, pak v zakončení selhal v tutovce Lukáš Křivánek. Z protiútoku mohl vyrovnat navrátilec do sestavy a kapitán Tomáš Jelínek, jeho dorážka po výborném pokusu Jiřího Zápotockého ovšem skončila mimo prázdnou branku. Otřepané pravidlo nedáš dostaneš se potvrdilo i tentokrát, po dvou promarněných šancích domách se prosadil Brahimi a bylo to 3:1 pro Spartu. Když do 30. minuty navíc Sparta přidala další tři branky, bylo o vývoji utkání rozhodnuto. V závěrečné desetiminutovce se obě mužstva ještě jednou gólově prosadila, za Rapid se trefil z desetimetrového kopu po šestém faulu domácích, Tomáš Jelínek. Rapid v druhém poločase nedokázal bránit již tak pozorně jako v prvním dějství a nutnou podotknout, že i domácí tým zlepšil hru. Hlavním problémem hry Rapidu však byl přílišný respekt k soupeři a z toho odvozená bázlivá hra směrem dopředu a zbytečné ztráty míče.

Na Rapidu se projevila také absence tří hráčů a také náročný program. Přesto Rapid neudělal ostudu a pro mladý kádr svěřenců Martina Dlouhého se jednalo o další cenou zkušenost, především pak pro šestnáctiletá dvojčata Jaroslava a Jiřího Zápotocké, kteří odehráli ve středu celý zápas. Celý tým již nyní směřuje na páteční utkání, v němž Rapid bude chtít v Lovosicích vrátit Mělníku nedávnou porážku o jeden gól, který padl v poslední vteřině utkání.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Beni Simitči  (trenér AC Sparta Praha futsal): „V druhém poločase jsme hráli lépe, začali jsme dávat góly, ale i tak si myslím, že tolik tyček a břeven jsme už dlouho neměli. Celý týden pracujeme na proměňování šancí, protože proti takovým soupeřům se do nich dostáváme, ale nevyužíváme je, což nás mrzí. “

Matěj Čapek (FC Rapid Ústí nad Labem): „Zápas na Spartě se nám příliš nepovedl, ale je to pro nás další cenná zkušenost. Chyběla nám větší odvaha a sebevědomí směrem dopředu a i v obraně to často skřípalo více, než by bylo zdrávo. Nyní musíme zregenerovat síly na páteční souboj s Mělníkem.“

AC Sparta Praha – FC Rapid Ústí nad Labem 7:2 (2:1)

AC Sparta Praha: Rakvaag, Gerčák – Brahimi (C), Angellott, Bernardo, Carlinhos, Maicon, Diego, Křivánek, Vokoun, Gabčo, Hora, Hudousek, Fejzullahi

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava, Mrázek – Čapek, Macháček, Rozboud, Zajíček, Ja. Zápotocký, Ji. Zápotocký, Dlouhý, Výborný, Jelínek (C)

Branky:  9. Diego, 14. Carlinhos (Angellott), 23. Diego (Brahimi), 24. Angellott (Brahimi), 28. Vokoun (Angellott), 30. Brahimi (Angellott), 34. Angellott (Křivánek) – 18. Macháček, 37. Jelínek (10 m kop)

Karty:  40. Gabčo

Rozhodčí: Lafek – Cichra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *