Rapid ovládl krajské derby v Chomutově a prodloužil vítěznou sérii!

Říjen 20, 2019

Zápas 3. kola druholigové soutěže v němž měl Rapid hostit Pampuch Liberec, bylo odloženo a tak jel Rapid po týdnu volna na horkou palubovku do Chomutova, kde ho přivítal domácí Baník v rámci krajského derby.

Před solidně zaplněnými tribunami vstoupil do utkání lépe domácí Baník, když ve 3. minutě zachránila Rapid od obdržené branky nastřelená tyč. Udeřilo však na druhé straně. Nová posila, Guilherme Mosna Guirelli zvaný Sorocaba, poslal Rapid do vedení svou dělovkou – 1:0 pro Rapid.

Rapid pokračoval ve své aktivitě a diktoval tempo hry, za což byl odměněn brankou Tomáše Jelínka po parádně zahrané standardní situaci – 2:0. Poté však začal více hrozit také domácí Chomutov a ve 12. minutě se mu podařilo snížit – 2:1. Do konce prvního poločasu si oba týmy vypracovaly ještě několik zajímavých příležitostí, žádná však v brance neskončila. První poločas tak skončil výhrou Rapidu 2:1.

Druhý poločas začal aktivněji Rapid, což vyústilo v branku Radka Hrdého ve 23. minutě. Když ve 33. minutě zvýšil Martin Gajdošna 4:1 pro Rapid, zdálo se, že je Rapid na nejlepší cestě k zisku 3 bodů. Tato představa se začala brzy rozplývat, když v podstatě z následující akce domácí snížili na dvoubrankový rozdíl. A když ve 35. minutě snížil Chomutov na rozdíl jediné branky, bylo zaděláno na pořádné drama.

V těchto okamžicích hrál domácí Baník power – play, která se mu nakonec stala osudnou. V rozmezí dalších dvou minut totiž dokázal Rapid vytrestat svého soupeře dvěma brankami do odkryté svatyně a dokázal se dostat do rozhodujícího vedení 6:3. Na tom nic nezměnily ani další dvě branky v závěru utkání – první z nich si připsal Radek Hrdý z desetimetrového kopu a završil tak svůj druhý hattrick v letošní sezóně. Konečnou podobu výsledku dal domácí Baník, který brankou na 4:7 ze svého pohledu uzavřel brankový účet krajského derby, v němž Rapid získal 3 body a prodloužil tak vítěznou sérii, díky ní se pohybuje na špici druholigové tabulky.

FC Baník Chomutov – FC Rapid Ústí nad Labem 4:7 (1:2)

Sestava Rapidu: Votava (Džudža) – Čapek, Hrdý, Gajdoš, Sorocaba – Jelínek, Sloup, Koňa

Připraven do hry: Hajaš

Branky Rapidu: Hrdý 3, Jelínek 2, Sorocaba, Gajdoš

ŽK Rapidu: Votava