Páté kolo 2.ligy mělo na pořadu několik zajímavých zápasů, ale ten nejlákavější se hrál ve Sportcentru Sluneta v Ústí nad Labem. Tam jsme přivítali vedoucí tým tabulky FK Kladno. Důležitost tohoto zápasu byla známa oběma týmům, ale do zápasu lépe vstoupili hostující hráči, kteří si zpočátku vytvořili několik střelecký pokusů a měli také územní převahu. Paradoxně jako první se radoval domácí Rapid, úspěch slavila spolupráce Tomáše Vobořila s Tomášem Jelínkem, na konci celé akce byl druhý jmenovaný – 1:0. Bohužel vedení netrvalo ani minutu, hostující tým dokázal odpovědět hned z následující akce – 1:1. Uběhla minuta a půl a přišla pasáž utkání, která je pro náš tým velkým varováním a která mohla rozhodnout o celém utkání. Během minuty a půl jsme inkasovali tři branky. Společným jmenovatelem těchto branek byla nedůsledná, nedůrazná a málo obětavá defenzivní činnost našeho týmu. Kladno bylo v prvním poločase mnohem hladovější po výhře a tři branky v tak krátkém časovém úseku to jasně ukazují. Rapid za stavu 1:4 rozehrál power-play, která slavila úspěch hned za minutu. A opět u toho byla dvojice Vobořil, Jelínek, úspěšným střelcem byl tentokrát první jmenovaný. Poté přišly šance na obou stranách, ale radovali se kladenští, kteří si dokázali po brance Jarába vzít tříbrankové vedení zpět. Následně mohlo být ještě hůř, ale brankáře Votavu zachránila branková konstrukce. Rapid se před koncem poločasu ještě vzchopil a po druhé brance Tomáše Vobořila se šlo do kabin za stavu 3:5, nutno podotknout, že vedení Kladna mohlo být po prvním poločase vyšší. Domácí hráči věděli, že pokud chtějí s výsledkem utkání ještě něco udělat, budou muset svůj výkon razantně zlepšit. O tom, že by to mohlo být reálné nasvědčoval už úvod druhého poločasu. V čase 21:14 se po rozehraném autu dostal k míči Martin Dlouhý a propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:5. Rapid vstřelená branka nakopla a za další minutu už bylo vyrovnáno! Martin Dlouhý našel z rohového kopu Matěje Kliera, který uklidil míč k levé tyči – 5:5. Tato branka byla podle oficiálních statistik chybně připsána Lukáši Machovi, to však nic nemění na důležitosti vyrovnávající branky. Najednou bylo Rapidu plné hřiště a další šance na sebe nenechaly čekat. V rozmezí minuty nastřelil David Filinger tyč a břevno kladenské brány! To, co se nepovedlo Davidu Filingerovi, to se povedlo Matějovi Klierovi, jenž odehrál svůj nejlepší zápas v této sezóně. V čase 30:28 uklidil z voleje rohový kop Martina Dlouhého a poslal domácí do vedení. Rapid stále pokračoval ve své aktivitě a ve druhém poločase dominoval, přesto i kladenští hrozili z nebezpečných situací, které hasil pozorný brankář Tomáš Votava. Jeden z rozhodujících momentů přišel ve 35.minutě. Matěj Klier našel z rohového kopu Tomáše Jelínka, který svou slabší nohou z těžké pozice uklidil míč do kladenské brány a podtrhl touto brankou svůj podařený výkon. Po tomto gólu přišla power-play hostujícího týmu, kterou se našim hráčům dařilo úspěšně bránit. Právě během této herní disciplíny se podařilo získat míč Matějovi Klierovi, který přes půl hřiště uklidil míč do odkryté branky – 8:5. Tříbrankové vedení se zdálo 3 a půl minuty před koncem jako dostatečné, bohužel přišla ruka v našem vápně a Kladno z penalty snížilo na 8:6. Kladno nadále pokračovalo ve hře bez brankáře, ale žádné vyložené šance si z ní nevytvořil. Tečku za utkáním tak dala branka Rapidu – David Filinger získal na útočné polovině míč, předal míč Martinovi Gajdošovi, pro kterého nebyl problém míč dopravit do prázdné branky. Rapid tak předvedl další skvělý obrat a i díky opět úžasným fanouškům zvítězil 9:6 a vrací se tak na průběžné první místo druholigové tabulky! To si může upevnit v dalším utkání, ve kterém přivítá opět na domácí půdě rezervu Olympiku Mělník.

FC Rapid Ústí nad Labem – FK Kladno 9:6 (3:5)

Sestava Rapidu: Votava (Mrázek) – Filinger, Virt, Gajdoš, Mach – Klier, Vobořil, Jelínek, Dlouhý – Kapoun

Branky Rapidu: Vobořil 2, Jelínek 2, Klier 2, Dlouhý, Mach, Gajdoš

Diváci: 176

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *