Den po vítězném semifinálovém utkání s ústeckou Bocou čekal na Rapid zápas finálový a soupeřem mu byl 2. tým loňského ročníku VARTA futsal ligy a vítěz její základní části Svarog FC Teplice.

Favoritem utkání byly jednoznačně domácí Teplice, přesto to byl Rapid, který si připsal první vážnější šance. Naopak Svarog dokázal vstřelit branku po parádní akci Ossoria. V průběhu první půle se dokázal domácí Svarog prosadit ještě dvakrát, konkrétně zásluhou dalších zahraničních hráčů Teky a Claudinha. Naopak Rapid ani své další šance, včetně desetimetrového kopu po šestém akumulovaném faulu domácích, nedokázal proměnit a tak první poločas skončil výhrou Svarogu 3:0

Druhý poločas se od toho prvního příliš nelišil, Svarog byl více na míči a potvrzoval svou kvalitu, ale ani Rapid nezůstával pozadu a dokázal si vytvářet šance. Přesto to byl Svarog, který vstřelil další branku utkání, opět zásluhou Ossoria, autora první branky. Rapid stejně jako v prvním poločase dostal možnost zahrávat desetimetrový kop, ten dokázal proměnit Radek Hrdý a snížit z pohledu na Rapidu na 1:4. A nemuselo zůstat u jedné branky, Rapid totiž dostal možnost tuto situaci zahrát ještě jednou, tentokrát však střela Radka Hrdého skončila na tyčích domácí branky.

V závěru utkání už žádná branka nepadla a vítězem Krajského poháru se tak stal domácí Svarog po výhře 4:1. Rapid však byl jednomu z favoritů letošního ročníku nejvyšší soutěže důstojným soupeřem a jeho výkon je příslibem do blížícího se začátku 2. Ligy.

Svarog FC Teplice – FC Rapid Ústí nad Labem 4:1 (3:0)

Sestava Rapidu: Votava – Hrdý, Sloup, Gajdoš, Macháček – Čapek, Vobořil, Dlouhý, Jelínek – Klier

Branka Rapidu: Hrdý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *