PŘEDPOSLEDNÍ KOLO NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE PŘIHRÁL RAPIDU DO CESTY UTKÁNÍ S PRAŽSKOU SLAVIÍ. RAPID CHTĚL NAVÁZAT NA VÝKONY ZE VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ S TÍMTO SOUPEŘEM A ZÁROVEŇ NA DÁLKU SLEDOVAL SOUBOJ ŽABINSKÝCH VLKŮ BRNO, HLAVNÍHO KONKURENTA V BOJI O ZÁCHRANU.

Před utkáním byla matematika v boji o záchranu jasná. Pokud by Rapid uhrál minimálně stejný bodový zisk jako Žabinští Vlci v domácím utkání proti Liberci, mohl slavit jistotu záchrany.

Bohužel úvod utkání jakoby kopíroval minulé utkání proti Plzni. Rapid sice v úvodní minutě zahrozil, poté však převzala iniciativu Slavia, která dokázala trestat nedůraz a nedůsledné bránění Rapidu a také využívala slabého pohybu hráčů Rapidu.

Nebylo se tak čemu divit, že si Slavia otevřela střelecký účet a utkání s míčem u sálovek si užívala. V průběhu prvního poločasu Slavia dokázala skórovat šestkrát a po prvním poločase vedla 6:0. Do druhého poločasu obě mužstva protočila sestavy, na hřišti v dresu Rapidu se dostávali do hry dorostenci z kategorie U17 a minimálně v pohybu a nasazení naprosto předčili své zahraniční spoluhráče. I ve druhém dějství byla Slavia lepší a vytvářela si šance, přesto byl výkon Rapidu mnohem sympatičtější, za což byl odměněn alespoň čestnou brankou v poslední minutě Dominik Maxa, který si připsal první prvoligovou branku ve své futsalové kariéře. Přesto jeho branka nestačila na víc, než na kosmetickou úpravu skóre na 1:9 z pohledu Rapidu.

Rapid předvedl proti Slavii jeden z nejhorších výkonů své prvoligové historie, přesto mohl po utkání slavit záchranu v nejvyšší soutěži! FTZS Liberec dokázal zvítězit na palubovce Žabinských Vlků 3:2 a tím zajistil Rapidu záchranu v 1. Futsal lize. S jejím letošním ročníkem se rozloučí Rapid atraktivním zápasem na palubovce Sparty Praha.

POZÁPASOVÉ OHLASY:

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem):  „Výkon se Slavií je pro mě velkým zklamáním, především výkon zahraničních hráčů byl několikátý zápas v řadě slabý. Zklamaní z výkonu vyvažují další herní minuty našich mladíků a především definitiva záchrany v nejvyšší soutěži.“

David Frič (trenér SK Slavia Praha):  „Jsem rád, že jsme zápas rychle rozhodli a mohli protočit všechny hráče, to bylo to nejdůležitější. Nakombinovali jsme to tak , že kluci hráli spolu jako v juniorce a že s nimi hrál Radim Záruba, nabrali dobré zkušenosti a nezklamali. Jsem rádi, že to takhle proběhlo, ale na druhou stranu intenzita zápasu byla extrémně nízká.“

FC Rapid Ústí nad Labem – SK Slavia Praha 1:9 (0:6)

FC Rapid Ústí nad Labem: Daniel Klečka – Pedro, Fernando, Václav Koc, Mello Matheus, Dominik Maxa, Martin Gajdoš, Jan Gajdoš, Alex Vávra, Matěj Čapek, Jaroslav Zápotocký Připraven: Smolař

SK Slavia Praha: Marek Karpiak (Adam Vondráček) – David Jošt, Zdeněk Sita, Igor Leovski, Matúš Ševčík, Daniel, Tomáš Kuchta, Jan Homola, Filip Vaktor, Antonín Hrdina, Radim Záruba, Matěj Habart, Jan Křemen

Branky:  40. Maxa (Matheus) – 3. Daniel (Záruba), 6. Homola (Daniel), 8. Jošt (Daniel), 11. Hrdina (Křemen), 12. Hrdina (Leovski), 14. Záruba (Daniel), 21. Leovski, 39. Ševčík (Leovski), 39. Ševčík (Leovski)

Rozhodčí: Cílek, Laštovička – Stádník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *