V DOHRÁVCE 9. KOLA 1. FUTSAL LIGY CESTOVAL RAPID NA PALUBOVKU OLYMPIKU MĚLNÍK A CHTĚL SE SOUPEŘEM MIMO TOP5 STŘETNOUT O DALŠÍ PRVOLIGOVÉ BODY.

Kapitán Rapidu Tomáš Jelínek v souboji s kapitánem domácích

Rapid chtěl vstoupit do utkání lépe než v předcházejících zápasech a podruhé v této sezóně se to podařilo, když Petr Výborný otevřel skóre po dobře zahrané standardní situaci a Rapid tak vedl ve 3. minutě 1:0. Domácí Mělník však dokázal rychle zareagovat, nejdříve Moravec nastřelil tyč, o chvilku později byl úspěšnější Lehner1:1. V průběhu prvního poločasu se situace ještě jednou zopakovala, akorát v opačném gardu. Mělník se dostal do vedení zásluhou Šustra ve 14. minutě, ale tentokrát to byl Rapid, který rychle zareagoval vyrovnávací brankou Petra Zajíčka na 2:2. Tímto výsledkem skončil také celý první poločas.

Úvod druhého poločasu opět vyšel lépe Rapidu, když ve vyložené pozici nejdříve netrefil míč Petr Zajíček, ale jeho zaváhání napravil Karel Rozboud, který pohotově dopravil míč do branky a poslal Rapid ve 25. minutě do vedení 3:2. Ve 27. minutě však bylo opět srovnáno, Radek Hrdý využil nedůsledného bránění hráčů Rapidu při kombinaci s pivotem a pěknou střelou srovnal na 3:3. Za minutu však bylo ještě hůř, Mělník dostal možnost zahrávat volný kop z výhodné pozice a Dominik Šup propálil vše, co měl před sebou – 4:3 pro Mělník. Následně mohl ze standardky srovnat i Rapid, ale Jaroslav Zápotocký nastřelil tyč a míč na brankové čáře zkrotil domácí brankář.

Zfaulovaný Jiří Zápotocký

Deset minut před koncem utkání měla obě mužstva pět akumulovaných faulů a tak se dal očekávat dramatický závěr zápasu. Hned ve 31. minutě dostal Mělník možnost zahrávat první dlouhou desítku, ale brankář Martin Džudža pokus domácího Moravce zlikvidoval. A tak mohlo udeřit na druhé straně, ale ve slibných příležitostech se neprosadil Macháček ani Rozboud, stejně jako v dalších příležitosti domácích Moravec. Ve 34. minutě navíc Mělník dostal po diskutabilním faulu možnost zahrávat další desítku, míč si postavil domácí kapitán Šup, ale ani ten nevyzrál na brankáře Rapidu a juniorského reprezentanta Martina Džudžu. V emotivním závěru zápasu se Rapid dožadoval při dvou zákrocích domácích šestého akumulovaného faulu, ale rozhodčí situace viděli jinak a tak Rapid žádnou desítku v utkání nezahrával, i když Mělník hrál deset minut druhého poločasu pod hrozbou šestého akumulovaného faulu. Rapid se však dokázal prosadit i jinak než z penalty a to jako již tradičně z power-play. Ve 39. minutě našel nový kapitán Tomáš Jelínek Petra Výborného a ten se dobře zorientoval před domácím brankářem a srovnal na 4:4.

Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou 4:4, stalo se to, co si nikdo z hráčů ani fanoušků Rapidu nepřál. Domácí brankář výhozem 4 sekundy před koncem zápasu našel v brankovišti kapitána Mělníku Dominika Šupa, který využil nedůrazu v brankovišti Rapidu a v poslední vteřině zasáhl míč hlavou a usměrnil do branky a tím rozhodl o výhře Mělníku 5:4.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Jakub Němec (trenér SK Olympik Mělník): „Ústí v posledních zápasech ukázalo, že již nepatří k žádným otloukánkům ligy, ale už do ligy napevno patří. Očekávali jsme vyrovnaný zápas a tak to dnes i bylo. Jsme rádi, že se nám podařilo konečně zvítězit, i když výkon nebyl zdaleka optimální. Na konci utkání jsme byli šťastnějším týmem, když se nám podařilo o výhře rozhodnout snad vteřinu do konce. Takováhle vítězství přinášejí největší emoce a doufám, že nás to opět nakopne do dalších utkání.“

Matěj Čapek (FC Rapid Ústí nad Labem): „V utkání na Mělníku se potvrdil předpoklad, že se bude jednat o vyrovnaný zápas plný osobních soubojů. Konečně se nám podařil vstup do utkání, bohužel ani to k bodovému zisku nevedlo, když jsme obdrželi rozhodující branku vteřinu před koncem zápasu, což je samozřejmě frustrující. Těšíme se na odvetu v Ústí nad Labem, nyní se však již musíme soustředit na páteční utkání proti Slavii.

SK Olympik Mělník – FC Rapid Ústí nad Labem 5:4 (2:2)

SK Olympik Mělník:  Hnízdil – Lehner, Moravec, Nedostup, Hrdý, Nečas, Šustr, Kalabis, Mikyska, Miker, Jungbauer, Šup (C). Trenér: Jakub Němec

FC Rapid Ústí nad Labem: Džudža – Macháček, Jelínek (C), Tichý, Výborný – Rozboud, Zajíček, Koc, Gajdoš – Čapek, Hajaš, Zápotocký Ja., Zápotocký Ji. Trenér: Martin Dlouhý.

Branky: 5. Lehner (Šup), 14. Šustr (Lehner), 27. Hrdý (Kalabis), 28. Šup, 40. Šup (Hnízdil) – 3. Výborný (Jelínek), 15. Zajíček (Rozboud), 25. Rozboud (Zajíček), 39. Výborný (Jelínek)

Karty: 19. Moravec (MEL), 26. Šup (MEL), 29. Hrdý (MEL), 36. Miker (MEL), 38. Hnízdil (MEL) – 28. Jar. Zápotocký (RUL), 31. Tichý (RUL), 34. Čapek (RUL), 38. Jelínek (RUL)

Rozhodčí: Milner – Vrtal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *