Ve druhém kole 1. Futsal ligy čekalo na Rapid první utkání na palubovce soupeře. Hráče čekala dlouhá cesta do Brna, kde je hostil tradiční účastník nejvyšší soutěže Helas Brno.

Hráči Rapidu jeli do Brna s cílem pokusit se získat první prvoligové body i přes to, že se museli vyrovnat z různých důvodů s absencemi hned pětice hráčůPetra Tichého, Petra Výborného, Patrika Mažáriho, Martina Gajdoše a Václava Sloupa. V sestavě tak dostali více prostoru hráči, kteří v úvodním kole proti Spartě měli menší časové vytížení na palubovce.

Od počátku utkání však bylo zřejmé, že na Rapid čeká velmi těžký úkol. Helas byl od úvodu aktivnější a více na míči, dlouho se nečekalo ani na první branku. Kapitán Helasu a reprezentant David Cupák přetlačil dva bránící hráče Rapidu a dokázal si poradit i s brankářem – 1:0 pro Helas.

Podobný průběh měl celý první poločas, Helas tlačil a hráče Rapidu téměř do ničeho nepouštěl. Nebylo tak divu, že se Brno dokázalo v průběhu prvního poločasu prosadit ještě čtyřikrát. Naopak Rapid své dvě ojedinělé šance nevyužil a tak se šlo o poločasové přestávce do kabin za nelichotivého stavu 5:0 pro domácí Helas.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe Rapidu, který se po velmi špatné první půli dostal více do hry a ve 24. minutě dokázal snížit Tomáš Jelínek po povedené individuální akci Václava Koce. Za další dvě minuty to bylo už 2:5 z pohledu Rapidukapitán Rapidu Dominik Ostrák dokázal nadvakrát prostřelit domácího brankáře a připsat si tak první branku v dresu Rapidu. Následně mohl odpovědět brankou domácí kapitán David Cupák, ale Rapid zachránila branková konstrukce. A tak udeřilo na druhé straněvolného kopu z nebezpečné pozice se ujal Tomáš Jelínek, který dokázal využít špatného postavení brankáře – 3:5.

Ve 27. minutě zahrával domácí Helas rohový kop, který si srazil nešťastně do vlastní branky Martin Macháček a domácí tak odskočili znovu na rozdíl tří branek. I když se v dalších minutách snažil Rapid ještě o zdramatizování utkání, byl to domácí Helas, který v závěru utkání naprosto dominoval, i díky školáckým chybám Rapidu, který v závěrečných šesti minutých inkasoval 6 branek a naprosto vypadl z utkání. Rapid dokázal korigovat brankami Václava Koce a juniora Daniela Hajaše, ale na víc než korigování výsledku to nestačilo. Rapid tak Helasu podlehl 5:12 a během 14 denní reprezentační přestávky mají hráči na čem pracovat.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Důležitá a povinná výhra za kterou jsme si šli od první minuty. Pokud zapomenu na dvě minuty v druhém poločase, kde jsme nepochopitelně vypadli ze hry, bylo utkání v naší režii. Vzhledem k naší omezené přípravě na utkání, pro nás dnes byl důležitý cíl, ne cesta po které do něj přijdeme.”

Tomáš Votava (brankář, FC Rapid Ústí nad Labem): „Do Brna jsme jeli s cílem zabojovat o první body, bohužel hned první poločas, v němž to vypadalo, že hrajeme futsal poprvé, nás postavil nohami na zem. Ve druhém poločasu jsme se dokázali po velmi dobré pasáži přiblížit na rozdíl dvou branek, bohužel nás psychicky položila vlastní branka na 3:6 a od té doby to vypadalo podobně jako v prvním poločase. Toto utkání musíme hodit za hlavu a využít reprezentační přestávku k tomu, abychom dohnali tréninkové manko z přípravy.“

Helas Brno – FC Rapid Ústí nad Labem 12:5 (5:0)

Sestava Rapidu: Votava (Džudža) – Čapek, Jelínek, Koc, Ostrák (K) – Macháček, Klier, Hajaš, Mach

Připraven do hry: Dlouhý

Branka Rapidu: Jelínek 2, Ostrák, Koc, Hajaš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *