V 16. kole druhé ligy západ čekal na Rapid výjezd do Světlé nad Sázavou, kde se nachází nová multifunkční hala, v níž nově hraje svá domácí utkání chotěbořská Boca.

Ta je tradičním účastníkem druhé ligy a nejednou proti Rapidu ukázala své kvality. Vzhledem k rozsáhlé marodce a pracovním povinnostem řady hráčů se dal očekávat velice těžký zápas, který v případě výhry Rapidu mohl znamenat důležitý krok k zisku druholigového titulu.

Úvod utkání potvrzoval, že Rapid nečeká jednoduchý zápas a byla to domácí Boca, která si vytvořila první větší šance a ve 4. minutě dokonce nastřelila břevno branky Rapidu. V 5.minutě přišel jeden z důležitých okamžiků utkání, domácí hráč zahrál v pokutovém území v jasné šanci Rapidu rukou, za což obdržel červenou kartu. Nabídnutý pokutový kop proměnil Lukáš Krok a Rapid vedl 1:0. Během chvilky mohl navýšit vedení Rapidu hrající trenér Martin Dlouhý, ale domácího brankáře nepřekonal. Ve 13. minutě se Rapidu už vedení navýšit podařilo, když přihrávku Tomáše Vobořila zužitkoval Václav Sloup2:0. Do konce prvního poločasu již branka nepadla a tak si nesl Rapid do druhého poločasu dvoubrankové vedení.

Stejně jako v úvodu prvního poločasu, tak i v úvodu toho druhého, byl aktivnější domácí tým, který byl odměněn za svou aktivitu brankou na 1:2 ve 25. minutě. Rapid však zareagoval více než dobře – ve 26. minutě se podruhé v utkání prosadil Václav Sloup a bylo to 3:1 pro Rapid. A když se v rozmezí 29. a 31. minuty Rapid prosadil třikrát v řadě zásluhou Lukáše Kroka, Martina Dlouhého a Tomáše Jelínka, vypadalo to, že je o osudu utkání rozhodnuto.

Rapid však proti Chotěboři v historii již dvakrát ztratil čtyřbrankové vedení, tentokrát však nic podobného nedopustil. Naopak se v závěru utkání dokázal Rapid ještě třikrát prosadit, hattrick završil Václav Sloup, podruhé v utkání se prosadil Tomáš Jelínek a poslední branku utkání vstřelil Tomáš Vobořil, který v minulém utkání s Chomutovem vstřelil jubilejní 100. branku Rapidu v této sezóně druhé ligy.

Rapid si díky této výhře udrží další týden minimálně osmibodový náskok na druhé Kladno, které však bude mít stále o jeden odehraný zápas méně.

FK Boca Chotěboř  – FC Rapid Ústí nad Labem 1:9 (0:2)

Sestava Rapidu: Votava (Mrázek) – Macháček, Vobořil, Jelínek, Krok – Sloup, Dlouhý

Branky Rapidu: 3 Sloup, 2 Krok, 2 Jelínek, Dlouhý, Vobořil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *