Rapid schytal v Liberci debakl
po nejhorším výkonu v sezóně.

V 7. KOLE NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE BYLO JEDNÍM Z TAHÁKU KOLA SEVEROČESKÉ DERBY MEZI LIBERECKÝM FTZS A RAPIDEM, KTERÝ V NEDĚLI ZAJÍŽDĚL DO LIBERECKÉ HALY DUKLA.

Scénář utkání byl jasný, Liberec chtěl přerušit sérii nezdarů a připsat si důležité body, Rapid chtěl navázat se svým mladým kádrem na dosavadní sympatické výkony a rozšířit devítibodový zisk. Očekával se tak vyrovnaný zápas bez jasného favorita. Úvod utkání tuto předpověď naplňoval, když diváci sledoval podívanou bez vážnějších šancí.

První branku viděli diváci v hale Dukla v 9. minutě, když domácí Liberec dostal možnost zahrát volný kop, na jehož konci stal úspěšný Žoček1:0 pro Liberec. V 10. minutě dokázali domácí znovu skórovat, když se prosadil pěknou ranou po vyhraném souboji domácí Bialek2:0. Když ve 13. minutě domácí zvýšili po dalším volném kopu již na 3:0 nevypadalo to s Rapidem vůbec dobře. Domácí byli mnohem aktivnější, živější a zkrátka si šli více za svým cílem.

Poslední tři minuty prvního dějství nabídly hned tři branky. Nejprve snížil Martin Gajdoš po přihrávce Jaroslava Zápotockého, aby si za minutu vzali domácí tříbodový náskok zpět. Konečné slovo v prvním poločasu měl však Rapid, když se prosadil v předposlední sekundě po dobře sehraném rohu Jiří Zápotocký.

Do druhého poločasu chtěl Rapid vstoupit mnohem aktivněji a zvrátit vývoj zápasu, ale to se svěřencům Martina Dlouhého nedařilo. Ve 26. minutě navíc domácí přidali pátou branku, naopak na druhé straně se neujala rána Jiřího Zápotockého, která skončila na břevně domácí branky. Totální zmar umocnila poslední osmiminutovka zápasu, v níž Rapid inkasoval čtyři branky, z toho tři branky během vlastní power-play a červenou kartu po dvou žlutých kartách Martina Gajdoše. To vše jen potvrdilo, že Rapid podal v severočeském derby doposud nejhorší výkon v sezóně a odvezl si výprask 2:9. Nejbližší utkání a možnost na nápravu čeká futsalisty Rapidu 13.11. proti pražské Spartě v hale Chemik v Lovosicích.

Karel Vrabec (trenér FTZS Liberec): „V dnešním zápase jsme už chtěli zlomit jak gólové prokletí, tak hlavně výsledky, které předcházely. Dnes si myslím, že bylo vidět naše obrovské nasazení a chuť to všechno už konečně prolomit. Pomohli jsme si dvěma krásnými signály a pak po hezkých akcích jsme dali další krásné góly. Důležité bylo nevypadnout z tempa, což se nám stávalo jen minimálně. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože to byl těžký zápas i přes ten jednoznačný výsledek. Dík patří klukům, ale i skvělým fanouškům.“

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem):  „Jednoznačně náš nejhorší výkon v sezoně, věřím, že podobný zápas už se nebude opakovat. Soupeř nás předčil především v nasazení, chuti po výhře a zaslouženě nás porazil. Máme 14 dní na to, se z tohoto zápasu oklepat a vrátit se ke hře a přístupu, který nás zdobil minulé zápasy.“

FTZS Liberec – FC Rapid Ústí nad Labem 9:2 (4:2)

FTZS Liberec: Dlask J., Knejzlík K., Novotný V., Bína M., Žoček J., Vik D., Žampa V., Daněk J., Bialek M., Kazda M., Jelínek T., Masařík J. Připraven: Masařík

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (K) (Džudža) – Vobořil, Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Gajdoš M. – Novák, Maxa, Hajaš, Gajdoš J. – Schorsch J. Připraveni: Mrázek

Branky: 8. Žoček (T.), 10. Bialek (J.), 13. Bína (Jelínek), 19. Daněk (Bína), 26. Bína (Daněk), 33. Žoček (Jelínek), 33. Bína, 35. Knejlzík, 38. Daněk (Žampa) – 18. Gajdoš (Zápotocký Jaroslav), 20. Zápotocký Jaroslav (Vobořil)

ŽK: 13. Žoček – 8. Gajdoš

ČK: 37. Gajdoš (2. ŽK)

Rozhodčí:  Lafek, Dragoun – Zlatník