NECELÝ TÝDEN PO VYSOKÉ PORÁŽCE 1:7 OD OLYMPIKU MĚLNÍK MAJÍ FUTSALISTÉ RAPIDU ŠANCI NA REPARÁT, V SOBOTU V LOVOSICÍCH OD 19:00 PŘIVÍTAJÍ HELAS BRNO A OBA TÝMY MAJÍ O MOTIVACI POSTARÁNO!

Rapid se musel v utkání proti Mělníku vypořádat s řadou absencí (karetní tresty, zranění) a desetičlenná sestava čítala hned 5 hráčů z úspěšné kategorie U17. Omlazená sestava Rapidu si nevedla herně vůbec špatně, soupeř však byl nadmíru efektivní a dokázal využít svou fyzickou převahu.

Sobotní soupeř Rapidu a tradiční účastník nejvyšší soutěže, Helas Brno, má opačné starosti. V týdnu dokázal totiž Helas porazit pražskou Spartu vysoko 7:1 a brněnští se díky této výhře přiblížili svému cíli, kterým je 5. místo v tabulce po základní části a dobrá výchozí pozice pro play-off. Do sobotního utkání bude Helas vstupovat jako favorit s cílem přiblížit se právě konečnému 5. místu.

To Rapid by se v případě bodového zisku výrazně přiblížil definitivní záchraně v soutěži, v případě výhry by se navíc vrátil do hry o osmičku nejlepších týmů pro play-off. Je jisté, že oba týmy mají o co hrát, Rapid se navíc bude moct těšit z návratu opor do sestavy, k dispozici by mělo být trenérovi Martinu Dlouhému trio Koc, Výborný, Mello. Chybět bude naopak Jiří Zápotocký, který v utkání s Mělníkem obdržel červenou kartu. Chybět bude kvůli viróze i jeho dvojče Jaroslav Zápotocký, stejně jako Matěj Klier a k dispozici nebudou ani dlouhodobě zranění Petr Tichý, Daniel Hajaš a Tomáš Votava.

Zápas se odehraje v sobotu 15.1.2022 v hale Chemik v Lovosicích od 19:00 a bude ho řídit dvojice rozhodčích Vrtal – Čurda, kterým bude asistovat třetí rozhodčí Vlašič. Utkání se odehraje za dodržení bezpečnostních podmínek za účasti diváků (viz níže). Vstup na utkání je 50 Kčženy a děti do 10 let mají vstup zdarmaStav utkání můžete sledovat na dálku prostřednictvím  textového přenosu na webu Onlajny.

PODMÍNKY PRO VSTUP NA UTKÁNÍ:

PŘEDZÁPASOVÉ OHLASY:

Jaroslav Zápotocký (FC Rapid Ústí n. L) : „Před námi je další důležité utkání, kde bychom chtěli bodovat a tím se definitivně udržet v nejvyšší soutěži. Naposled jsme si ukázali, že s Helasem se dá hrát. Ovšem Helas 4 zápasy po sobě neprohrál, takže nás určitě čeká nelehké utkání. Budeme muset předvést koncentrovaný výkon s maximálním nasazením.“

Zbyněk Špička (Helas Brno) : „V sobotu nás čeká těžké utkání v lovosické hale proti domácím z Ústí. Víme, že nás nečeká nic lehkého, jelikož domácí budou určitě usilovat o 3 body, aby se přiblížili účasti v play-off. O to samé se ale budeme rvát i my, jelikož chceme po základní části skončit na páté příčce a zajistit si tak co nejlepší možnou pozici před vyřazovacími boji. Budeme se snažit navázat na koncentrovaný výkon z televizního utkání proti Spartě a odvézt si do Brna všechny 3 body.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *