Druholigová soutěž se přehoupla do své poslední třetiny a tento víkend je tak na pořadu již 15. kolo. V něm čeká na Rapid krajské derby proti Baníku Chomutov, které však bude muset Rapid odehrát v lovosickém azylu, kvůli basketbalové All Star Game, jež se uskuteční na Slunetě.

Rapid vstoupil do roku 2020 vítězně, když si nejprve v dohrávce 13. kola poradil s Mladou Boleslaví a o týden později uspěl na palubovce Pampuchu Liberec. Utkání s Chomutovem bude pro domácí Rapid velmi důležitév případě výhry by totiž Rapid navýšil svůj náskok před druhým Kladnem, které v pátečním utkání s Jerigem pouze remizovalo 4:4.

Proti však bude nevyzpytatelný Baník Chomutov, který už několikrát ukázal, že umí potrápit i ty nejvýše postavené celky tabulky. V podzimním vzájemném střetnutí vyhrál Rapid na palubovce Chomutova 7:4, ale jednalo se o velmi vyrovnaný zápas. Chomutov se spoléhá na mix zkušených hráčů, kteří hrají v Chomutově téměř od vzniku tohoto klubu, a juniorů, kteří patří k tomu nejlepšímu v juniorské kategorii. Střelecky táhne Chomutov především právě junior Danyil Dolechek, který je s 20 brankami druhým nejlepším střelcem druhé ligy! Rapid se však bude muset mít na pozoru například také před Petrem Novým, kapitánem Chomutova nebo Filipem Gedeonem, který září v dresu juniorských výběrů Chomutova. Chomutov se prezentuje velmi ofenzivní hrou a tak se není čemu divit, že je druhým nejlépe střílejícím mužstvem 2. ligy.

Kromě domácího azylu nehraje Rapidu do karet ani řada absencí. Rapid se už nemůže spolehnout na Brazilce Sorocabu, který odcestoval zpět do své domoviny. K utkání nebude k dispozici ani zraněný Martin Gajdoš a trenér Martin Dlouhý se nebude moct spolehnout ani na Tomáše Jelínka. Do sestavy se naopak vrací Matěj Klier a velký návrat chystá Petr Tichý. Jestli bude připraven již k tomuto utkání nebo bude připraven až o týden později, nad tím se vznáší otazník.

Poradí si Rapid s řadou absencí a dokáže zvítězit v lovosickém azylu a tím využít zaváhání druhého Kladna?

To se dozvíte již dnes v lovosické hale Chemik!

Výkop utkání je ve 20:30vstup na utkání je 20 Kčděti do 10 let, ženy a ZTP mají vstup zdarma.

Těšíme se na tebe!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *