V prvním přípravném utkání na novou sezónu hostil Rapid prvoligový FTZS Liberec a v oboustranně bojovném utkání si připsal cennou výhru 4:3.

Úvodní přátelské utkání, které se odehrálo ve sportovní hale Krupka, se neslo v bojovném duchu se šancemi na obou stranách. První poločas zvítězil domácí Rapid zásluhou branky Matěje Čapka. V úvodu druhé půle se podařilo libereckým brzy vyrovnat, ale vedení Rapidu vrátila branka Tomáše Jelínka. Na tuto branku dokázal Liberec odpovědět dvěmi brankami v řadě a otočit vývoj utkání na stav 3:2 ve svůj prospěch. Rapid ovšem nesložil zbraně a brankou Radka Hrdého dokázal srovnat na 3:3. Jelikož utkání bylo z obou stran velice tvrdé, nebylo se čemu divit, že měl liberecký Zlej Sen na kontě již 5 faulů. Těsně před koncem utkání si Liberec připsal šestý akumulovaný faul a Tomáš Jelínek se z desetimetrového kopu a zajistil Rapidu cennou výhru 4:3 nad prvoligovým soupeřem.

FC Rapid Ústí nad Labem – FTZS Liberec 4:3 (1:0)

Sestava Rapidu: Votava (Džudža) – Čapek, Vobořil, Jelínek, Dlouhý – Hrdý, Sloup, Macháček, Gajdoš – Klier, Sedláček, Chrudimský, Vochoti – Hajaš

Branky Rapidu: Jelínek 2, Hrdý, Čapek