Nedělní podvečer patřil v hale mělnického gymnázia futsalovému utkání 2. ligy, mezi domácí rezervou ligového Olympiku Mělník a Rapidem. Rapid si chtěl po nepodařeném utkání s lídrem tabulky z Českých Budějovic spravit chuť, ale od úvodu bylo jasné, že to nebude jednoduchý úkol i vzhledem k posílené sestavě domácích, kteří bojují o záchranu ve 2. lize. A byl to právě Mělník, který byl od úvodu utkání aktivnější a během prvních pěti minut vedl 3:0. Nejprve využil nedůrazné obrany Rapidu Jiří Vokoun, následně zachytil mělnický brankář míč, když byl Rapid v útoku s brankářem Tomášem Votavou na útočné polovině, a přes celé hřiště trefil odkrytou branku Rapidu. Katastrofální pětiminutovku završil brankou na 3:0 opět Jiří Vokoun. I Rapid si vytvářel šance, ale Dominik Dvořák byl dvakrát za sebou neúspěšný. Kýženého snížení se Rapid dočkal po brance Lukáše Kroka. V 15. minutě přišel sporný moment, když domácí hráč fauloval v blízkosti brankoviště Olympiku hráče Rapidu, rozhodčí bohužel nechat pokračovat ve hře a domácí svůj následný protiútok využili4:1. Na začátku 17. minuty se podařilo přetavit power-play v branku Václava Sloupa na 2:4 z pohledu Rapidu. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Ve druhém poločasu byl v úvodu, i díky power-play, aktivnější Rapid, ale byl to opět domácí Olympik, který se radoval ze vstřelených branek. Ve 27. minutě dokázal domácí Olympik vstřelit v rozmezí dvou minut tři branky a v podstatě rozhodl o vítězi utkání. Rapid do konce utkání hrál power – play, z níž se mu podařilo vstřelit dvě branky zásluhou Václava Sloupa. Bohužel domácí Olympik vstřelil do konce zápasu ještě další čtyři branky a dokázal tak porazit Rapid na domácí palubovce 11:4.

Výkon v Mělníku byl jeden z nejhorších v celé sezóně. Je zřejmé, že na týmu, který kosí jedna absence za druhou, je nyní deka. Přesto je do konce sezóny ještě o co hrát. Šanci vrátit se na vítěznou vlnu budou mít hráči Rapidu v neděli 17.2., kdy se představí konečně v tradičním domácím prostředí na Slunetě proti libereckému Pampuchu.

SK Olympik Mělník „B“ – FC Rapid Ústí nad Labem 11:4 (4:2)

Sestava Rapidu: Votava (Mrázek) – Sloup, Jelínek, Chmelan, Dvořák – Virt, Macháček, Dlouhý, Krok

Připraveni do hry: Čapek, Hajaš

ŽK Rapidu: Votava, Chmelan, Čapek

ČK Rapidu: Dvořák

Branky Rapidu: Sloup 3, Krok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *