Úvodní zápas Rapidu v novém ročníku 2. ligy obstaral souboj s nováčkem soutěže – Legií Příbram. A futsalisté Rapidu vstoupili do utkání nejlépe jak mohli. V 1.minutě Petr Tichý nikým neatakován prošel středem hřiště, obešel hostujícího brankáře a vstřelil první druholigovou branku Rapidu v sezóně 2018/2019. Za půl minuty však mohlo být vyrovnáno, když se do míče opřel příbramský nejlepší střelec Vojtěch Zákoucký a orazítkoval tyč domácí branky. To Rapid byl v zakončení úspěšnější. Ve 3.minutě se u pravé lajny zbavil protihráče Martin Gajdoš a střelou do levého horního rohu nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0. Následovala tříminutovka střeleckých pokusů na obou stranách, ale žádná z nich brankou neskončila. Čekání na další branku ukončil v 7.minutě Radek Hrdý, jenž do branky usměrnil přihrávku svého parťáka z Gardenline Litoměřice Petra Tichého. Tato branka definitivně zlomila odpor hostující Legie a brankami se příliš nešetřilo. Během dalších 7 minut se dokázal Rapid prosadit hned pětkrát a definitivně rozhodl toto utkání. Tempo hry následně opadlo a 1. poločas se v podstatě dohrával. Nakonec se však i Příbram v 1.poločase dočkala branky zásluhou Matěje Zákouckého dvě vteřiny před koncem 1.poločasu, který skončil výsledkem 8:1 pro domácí Rapid.

Ve druhém poločasu dostal v sestavě Rapidu šanci Dominik Dvořák a v brance vystřídal Tomáše Votavu patnáctiletý Martin Džudža, který si tak připsal první start ve 2.lize a stal se nejmladším hráčem Rapidu, který nastoupil k utkání ve 2.lize! Na první branku 2. poločasu se nečekalo dlouho a byl u toho jeden z nových hráčů na palubovce Dominik Dvořák, který ve 23.minutě zužitkoval přihrávku Martina Dlouhého. Pověstnou desítku se podařilo završit za další minutu, kdy se prosadil Petr Tichý a završil tak svůj hattrick! Následně zahrozila hostující Legie, ale dobře zasáhl Martin Džudža v brance Rapidu. Ale to nejlepší pro tohoto talentovaného brankáře teprve přišlo. Za okamžik po svém zákroku se dostal opět k míči a střelou přes celé hřiště dokázal překonat hostujícího brankáře! A za dalších 14 vteřin bylo ještě veseleji. Příbram přišla rychle o míč a Radek Hrdý svou příležitostí ke vstřelení branky nepohrdl – 12:1. Ani Příbram se však nevzdávala snahy na vstřelení branky a za tuto snahu byl ve 29.minutě odměněn vstřelenou brankou hostující Václav Venta. Na tuto branku dokázal za necelou minutu odpovědět svou čtvrtou brankou v utkání Petr Tichý 13:2. Ve 32.minutě byl ve správný čas na správném místě Radek Hrdý a čtrnáctou brankou Rapidu završil svůj hattrick. V závěrečných 8 minutách se zdálo, že oba týmy zapomněly na svou obranu a dohromady tak během tohoto úseku padlo 7 branek. Hostující Příbram se dokázala prosadit třikrát, Rapid čtyřikrát. Svůj hattrick dokázal završit v závěru také kapitán a hrající trenér Rapidu Martin Dlouhý. Definitivní tečku za utkáním dal půl minuty před koncem brankou na 18:5 Radek Hrdý.

 

Do nové sezóny jsme tak vykročili vítězně, ale je potřeba zůstat na zemi. Nováček z Příbrami si zvyká na vyšší soutěž a určitě je pro něj tento výsledek krutý. Jak na tom jsme, ukáže lépe další utkání, které sehrajeme opět doma, tentokrát v neděli 7.10. od 20:00 na Slunetě. Soupeřem nám bude mladoboleslavské Malibu, které v 1. kole zdolalo Baník Chomutov 3:1.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):„Soupeř z Příbrami nepřijel v kompletní sestavě, nicméně chtěli jsme na začátku vstřelit první gól, protože je to první zápas v sezóně a chtěli jsme se uklidnit, což se nám podařilo. Legie po třetí obdržené brance nekladla žádný větší odpor a nám se dařilo postupně navyšovat vstřelené branky. Ke konci první půle naše hra šla rapidně dolů a bylo vidět, že se zápas již dohrává. Do druhého poločasu dostali šanci mladší hráči, kteří se i gólově prosadili. Petr Tichý vstřelil desátý gól a ještě hattrick, sazebník „pokut“ ještě ale nemáme nevymyšlený. Výsledek pro nováčka je až příliš krutý.“

Josef Šperer (Legie Příbram): „Na nás jako nováčkovi sezóny se projevilo více nervozity než čehokoliv jiného. Spatřuji i problém v tom, že jsme jeli na tento zápas rovnou z velkého fotbalu. Atmosféra v Ústí nad Labem byla dobrá, soupeř disponuje šikovnými hráči s dobrým pohybem. Gratulace k vítězství.“

FC Rapid Ústí nad Labem – Legie Příbram 18:5 (8:1)

Sestava Rapidu: Votava (Džudža) – Klier, Hrdý, Tichý, Dlouhý – Sloup, Macháček, Chmelan, Gajdoš – Dvořák

Branky Rapidu: Tichý 5, Hrdý 5, Dlouhý 3, Gajdoš 2, Sloup, Dvořák, Džudža

ŽK Rapidu: Dvořák

Diváci: 137

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *