V POSLEDNÍM KOLE ZÁKLADNÍ ČÁSTI 1. FUTSAL LIGY VYRAZIL RAPID NA PALUBOVKU SPARTY PRAHA A CHTĚL NAPRAVIT DOJEM Z POSLEDNÍCH DVOU NEPOVEDENÝCH ZÁPASŮ A ZAKONČIT SEZÓNU DOBRÝM VÝKONEM.

Do utkání mohla jít obě mužstva s čistou hlavou, domácí Sparta měla jisté 5. místo a tím pádem známého soupeře pro play-off (SK Slavia Praha), Rapid měl zase jistotu záchrany v nejvyšší soutěži. V sestavě Rapidu opět dostalo šanci mládí v podobě 6 juniorů, kteří tak mohli sbírat cenné zkušenosti proti soupeři nabitému zahraničními hráči a reprezentanty.

Od úvodu utkání měla Sparta dle očekávání míč více pod kontrolou, ale hráčům Rapidu na rozdíl od předchozích zápasů nechybělo nasazení a obětavost a dokázali tak ataky soupeře zdárně eliminovat. Co nedokázala ubránit obrana, to dokázal vychytat skvěle chytající Daniel Klečka, na němž si hráči Sparty několikrát vylámali zuby. Největší šanci Sparty v prvním dějství napálil do tyče Wesley, následné závary před brankou Rapidu dokázal několikrát zlikvidovat již zmíněný Daniel Klečka.

Ale ani Rapid nebyl v prvním poločasu bez šancí, naopak díky svému důrazu a rychlým protiútokům v průběhu prvního poločasu několikrát zahrozil, ale stejně jako domácí neúspěšně. Největší šance Rapidu neproměnil Mello a junioři Jan Gajdoš a Jan Schorsch. Do kabin se šlo za netypického poločasového stavu 0:0.

Tento stav držel za podobného průběhu jako v prvním poločase až do 32. minuty, kdy obrana Rapidu nezachytila akci, na jejímž konci byl Martinez. Na toho dokázali v dalších dvou minutách navázat při nedorozuměních ve hře Rapidu Baez a Carlinhos3:0 pro Spartu. Pro Rapid, který se dlouho držel blízko bodovému zisku, byly tři branky během tří minut studenou sprchou, přesto dokázal ve 36. minutě vstřelit zaslouženou branku, když se prosadil Fernando Souza.

V samotném závěru utkání již branka nepadla a Sparta se tak mohla radovat z výhry 3:1. Rapid i přes porážku může slavit záchranu v soutěži a může být povzbuzen výkonem z posledního utkání, v němž velké herní vytížení dostali hráči z kategorie U17, která vyhrála 1. Dorosteneckou ligu.

Denis Kočovský (hráč AC Sparta Praha): „První půle byla napjatá, hrálo se 0:0, takže bylo celkem nejasné, jak se to bude vyvíjet, ale pak se kluci naštěstí rozstříleli a začalo to tam padat. Rapid dnes opravdu zaklel svoji branku. Nicméně jsme rádi, že se nám to v poslední desetiminutovce povedlo zlomit a můžeme tak jít do čtvrtfinále s čistou hlavou.“

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem):  „S ligovým ročníkem jsme se rozloučili sice prohrou, ale výkonem, za který se nemusíme stydět. V utkání nastoupilo hned 6 juniorů, jedna čtyřka byla téměř komplet z letošní kategorie U17 a podala výborný výkon. Máme na čem stavět, tenhle tým má budoucnost! Díky všem hráčům za uplynulou sezónu a záchranu v soutěži.“

AC Sparta Praha – FC Rapid Ústí nad Labem 3:1 (0:0)

AC Sparta Praha:  Mykytjuk – Luizinho, Baez, Martinez, Křivánek, Carlinhos, Fejzullahi, Wesley Připraveni: Cristiano, Plecitý, Kočovský, Mottl, Formánek

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka – Jaroslav Zápotocký, Hajaš, Schorsch, Koc (C) – Pedro, Mello, Souza, Vávra – Maxa, Gajdoš Jan Připraven: Smolař

Branky: 32. Martinez (Baez), 33. Baez, 34. Carlinhos – 36. Souza (Braga)

Rozhodčí: Lasch, Nagy – Vévodová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *