V posledním utkání letošní sezóny 2.ligy jsme přivítali již jistého vítěze druholigové soutěže FT Zlej Sen Liberec. Úvod utkání patřil hostům z Liberce, kteří se dostali hned v první minutě do vedení poté, co potrestali špatnou rozehru brankáře Tomáše Votavy, který chtěl podpořit své spoluhráče na útočné polovině – 0:1. Liberec byl po této brance lepším týmem a vytvořil si tlak, který však brankou neskončil. A tak udeřilo na druhé straně. Po několika tečích a odrazech se v 5.minutě dostal k míči navrátilec do sestavy Matěj Klier, který dokázal srovnat skóre zápasu na 1:1. Vyrovnávací branka vlila Rapidu novou krev do žil a byl z toho pětiminutový tlak, během kterého byl Rapid lepším týmem. V této fázi hry spálil největší šanci domácího Rapidu Václav Sloup, jehož hokejový blafák při samostatném úniku vykryl dobře brankář hostů. Ovšem i Liberec byl nebezpečný, což dokázal v 11.minutě nastřelenou tyčí domácí branky. Poté se střídaly střelecké pokusy na obou stranách, ale uspět dokázal Zlej Sen Pavel Bína našel pěknou přihrávkou na zadní tyči nikým nehlídaného Aleše Benka, pro kterého nebyl problém vrátit Liberci vedení – 1:2. Za tři minuty bylo ještě hůře, když se šťastně prosadil opět Aleš Benek1:3. Před koncem 1.poločasu však Rapid dokázal ještě snížit – Matěj Klier vybojoval míč a naservíroval ho před prázdnou branku Martinu Dlouhému, který uzavřel účet 1.poločasu 2:3. Tak jak začal Liberec první poločas, tak začal Rapid ten druhý. Radek Hanzlík našel pěknou přihrávkou na zadní tyči Martina Gajdoše, který efektně srovnal na 3:3. Rapid hrál nadále aktivně, ale střely Martina Gajdoše ani Václava Sloupa úspěchem neskončily. Ke slovu se tedy vrátil opět Liberec a hned gólově – dlouhý míč zpracoval Milan Soukup a krásnou střelou k tyči vrátil Liberci vedení – 3:4. Liberec mohl za další minutu odskočit na dvě branky, ale nadějný útok nevyřešili liberečtí dobře. A tak se trefil RapidMatěj Klier našel ve 30.minutě na zadní tyči Martina Gajdoše, který srovnal na 4:4. Ve 34.minutě si však Liberec vzal vedení zpět – nejdříve nastřelil tyč Petr Bohata, z následné akce už se prosadil Jiří Šisler 4:5. Rapid se nevzdával a snažil se v závěru utkání vybojovat alespoň bod, ale střelecké pokusy Martina Gajdoše gólem neskončily. V úplném závěru Rapid rozehrál power play, během ní se však další chyby v rozehrávce dopustil Tomáš Votava a Liberec brankou na 4:6 definitivně rozhodl toto utkání.

Fanoušci viděli pěkné utkání, bohužel bez bodového zisku pro domácí Rapid. Ten se tak se sezónou rozloučil porážkou, která znamená konečné 7.místo v nováčkovské sezóně ve 2.nejvyšší futsalové soutěži v ČR. Nyní na hráče Rapidu čeká měsíční volno, následně se rozjedou přípravy jak organizační, tak hráčské na další sezónu.

 

Pozápasové ohlasy:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): „Při případném vítězství v posledním kole jsme mohli soutěžní tabulkou vystoupat na čtvrté místo, což se nám po vyrovnaném zápase nepodařilo. Utkání rozhodly naše individuální chyby, které soupeř dokázal proměnit. Gratulace Liberci k postupu do naší nejvyšší soutěže. Po velmi vydařeném vstupu do sezóny jsme do šestého kola nastupovali z prvního místa. V polovině ročníku se nám nepodařilo udržet dva klíčové hráče, měli jsme spoustu zraněných a začalo se točit více hráčů i z „B“-týmu. Sezónu přesto hodnotím kladně, pro mladé kluky je to velká zkušenost a věřím, že příští rok se posuneme výše.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FT Zlej Sen Liberec 4:6 (2:3)

Sestava Rapidu: Votava – Hanzlík, Vobořil, Gajdoš, Dlouhý – Klier, Sloup, Virt, Dvořák

ŽK: Dvořák

Branky Rapidu: 2x Gajdoš, Klier, Dlouhý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *