Ve 14. kole druhé ligy nastoupili futsalisté Rapidu na palubovce Pampuchu Liberec, který hraje v letošní sezóně své domácí zápasy v Jablonci nad Nisou. Pro oba celky šlo vzhledem k tabulkovému postavení o důležitý zápas, do něhož šel první Rapid proti poslednímu Liberci jako jasný favorit.

Tuto skutečnost umocnil fakt, že Liberec nastoupil do utkání pouze v šesti hráčích do pole a zdá se tak, že boj o záchranu liberečtí definitivně vzdali. Na první branku čekali diváci do 4. minuty, kdy se nadvakrát prosadil Martin Dlouhý. Tato branka odstartovala smršť, během níž Rapid během 3 minut vstřelil čtyři brankyjednou se prosadil Radek Hrdý a hattrick během krátké chvíle zkompletoval Sorocaba, pro něhož se jednalo o poslední utkání v dresu Rapidu.

Pětibrankové vedení hráče Rapidu evidentně ukolébalo a domácímu Pampuchu se podařilo odpovědět dvěma vstřelenými brankami a nastřelenou tyčkou. Následovali dvě branky Rapidu, kdy se prosadil Martin Macháček a Martin Dlouhý. První poločas zakončily opět dvě slepené branky, tentokrát libereckého Pampuchu. 1. poločas tak skončil výhrou Rapidu 7:4.

Tomáš Vobořil

Druhý poločas se nesl v poklidnější duchu, obě mužstva se snažila o vstřelení branek, ale na zdramatizování vývoje neměl Pampuch dostatek sil, přesto si jeho výkon v šesti hráčích do pole zaslouží uznání. Ve druhém poločasu se domácí prosadili jednou, Rapid třikrát – dvakrát se prosadil Radek Hrdý a jednou Martin Gajdoš.

Rapid si tak připsal do tabulky další tři body a díky volnému losu kladenských futsalistů bude mít minimálně týden na čele druholigové tabulky náskok šesti bodů.

Pampuch Liberec  – FC Rapid Ústí nad Labem 5:10 (4:7)

Sestava Rapidu: Votava (Mrázek) – Hrdý, Výborný, Macháček, Sorocaba – Sloup, Vobořil, Krok, Dlouhý – Čapek, Gajdoš

Branky Rapidu: 3 Sorocaba, 3 Hrdý, 2 Dlouhý, Macháček, Gajdoš

ŽK Rapidu:  Sorocaba, Krok, Vobořil, Čapek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *