Dva dny po výhře nad Vysokým Mýtem v rámci prvního kola 1. Futsal ligy, odehrál Rapid další důležitý zápas. V úterý vyzval ve finále Krajského poháru druholigového nováčka FC Betis Kadaň.

Kromě trofeje, kterou Rapid ještě ve své historii ještě nezískal, byl ve hře také postup do celostátní části poháru SFČR. Rapid vstupoval do utkání proti druholigovému nováčkovi jako favorit utkání a tuto pozici se mu dařilo od začátku utkání potvrzovat. Hned v 1. minutě dokázal chybu domácí obrany potrestat Martin Gajdoš, který poslal Rapid do vedení 1:0.

Martin Gajdoš střílí branku na 1:0.
Martin Gajdoš střílí branku na 1:0.

Hráčům Rapidu dodala tato branka klid na sálovky a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat, když se během dvanácti minut podařilo vstřelit hattrick Václavu Kocovi, k němuž se přidal výstavní brankou Martin Gajdoš. Rapid se tak dostal do vedení 5:0, po páté brance se dokázaly také prosadit domácí, kterým vstřelená branka vlila energii do žil. Závěr prvního poločasu se tak nesl v duchu hry nahoru dolu, kdy oba týmy dokázaly vstřelit po jedné brance, za Rapid se prosadil opět Václav Koc.

Václav Koc střílí jednu ze svých čtyř branek.
Václav Koc střílí jednu ze svých čtyř branek.

Po vydařené většině prvního poločasu se ovšem druhý poločas podobal závěru toho prvního a tak bylo vidět hodně soubojů i nepřesností na obou stranách. Ve druhém dějství se domácí radovali ze vstřelené branky dvakrát, Rapid jednou zásluhou Martina Gajdoše.

Ani prohra ve druhém poločase, kdy si Rapid hlídal své vedení před pátečním těžkým utkáním v Brně, nic nezměnila na tom, že se Rapid se po výhře nad statečně bojujícím soupeřem mohl premiérově radovat ze zisku poháru pro vítěze Krajského poháru Ústeckého kraje. Zároveň získal vstupenku do celostátní části Poháru SFČR. Svého soupeře se svěřenci Martina Dlouhého dozví již dnes v rámci pohárového losu.

Trofej pro vítěze Krajského poháru.
Trofej pro vítěze Krajského poháru.

FC Betis Kadaň – FC Rapid Ústí nad Labem 4:7 (2:6)

FC Rapid Ústí nad Labem:  Klečka (K) (Mrázek, Smolař) – Vobořil, Zápotocký Jiří, Zápotocký Jaroslav, Gajdoš M. – Novák, Šebek, Schorsch, Koc – Gajdoš Jan, Hajaš

Branky Rapidu: 4x Koc, 3x Gajdoš

Rozhodčí: Hanzlík Lutka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *