Po nedělní výhře 6:5 proti Pampuchu, čekalo na Rapid krajské derby proti Baníku Chomutov. Obě mužstva měla o co hrát vzhledem k vývoji v tabulce. Rapid si chtěl upevnit čtvrté místo a udržet se v boji o bronzový stupínek, naopak Chomutov potřebuje každý bod v boji o záchranu.

Úvod utkání vyšel lépe Rapidu, když ve 2. minutě dorazil střelu Lukáš Kroka do chomutovské branky Dominik Dvořák1:0. I nadále byl o něco aktivnější Rapid, ale byli to hosté, kteří se prosadili poté, co využili chybu domácích při bránění rohového kopu – 1:1. Ovšem zanedlouho Rapid opět vedl – v 7. minutě našel Václav Sloup Martina Dlouhého, který přihrál na zadní tyč Jiřímu Chmelanovi, pro nějž nebyl problém dopravit míč do odkryté branky – 2:1. Konečnou podobu výsledku dal prvnímu poločasu Václav Sloup, který zužitkoval pěkně sehranou standardku Rapidu. I hosté měli v průběhu prvního poločasu několik příležitostí, ty však zůstaly nevyužity.

Do začátku 2. poločasu nastoupil v sestavě Rapidu také patnáctiletý junior Daniel Hajaš. Ten si tak připsal svůj první druholigový start a stal se ve věku 15 let a 317 dní nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za „A“ tým Rapidu v rámci 2. ligy. Překonal tím tak svého spoluhráče z juniorského týmu Martina Džudžu, který si svůj první start připsal ve věku 15 let a 355 dní. 

V úvodu druhého poločasu si připsala obě mužstva několik šancí, ale první branku vstřelil opět Rapid, když se při power-play Chomutova trefil do odkryté branky Lukáš Krok. Za několik desítek sekund dokázal Chomutov opět snížit ze standardní situace – 4:2. Následoval několikaminutový úsek hry, kdy byli chomutovští lepší a vytvořili si řadu zajímavých šancí, které nedokázali využít, často zásluhou skvěle chytajícího Tomáše Votavy. A jak to tak bývá udeřilo na druhé straně – ve 33. minutě dokázal Adam Virt dorazit do branky střelu jednoho ze svých spoluhráčů – 5:2. Chomutov se však nevzdával a snažil se o zdramatizování utkání – to se mu podařilo ve 35. minutě brankou na 5:3. A když ve 38. minutě dostal Chomutov, po šestém faulu domácích, možnost zahrávat 10m kop, bylo zaděláno na pořádné drama. Tomáš Votava však dokázal svého soupeře vychytat a když v závěru přidal šestou pojistku do chomutovské branky Martin Dlouhý, nebylo pochyb, že si Rapid z utkání odnese tři body za výhru 6:3.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): „Mrzí mě, že se nám nepodařilo zopakovat výkon z nedělního střetnutí. Na druhou stranu od stavu 1:1 jsme celý zápas vedli, měli jsme málo pohybu a trochu hazardovali s mírným náskokem. V utkání jsme prostřídali všechny hráče a duel dovedli do vítězného konce.“

Štefan Micák (FC Baník Chomutov): „O výsledku rozhodlo naše neproměňování šancí a nevyužitý desetimetrový kop. Dále mělo vliv i to, že jsme přijeli do Ústí nad Labem jen v šesti lidech do pole. Soupeři gratuluji k vítězství.“

FC Rapid Ústí nad Labem – FC Baník Chomutov 6:3 (3:1)

Sestava Rapidu: Votava – Čapek, Sloup, Chmelan, Dlouhý – Virt, Krok, Dvořák, Chrudimský – Hajaš

Připraven do hry: Džudža

Branky Rapidu: Dvořák, Chmelan, Sloup, Krok, Virt, Dlouhý

ŽK Rapidu: Krok, Virt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *